توسعه 30 درصدی ناوگان حمل و نقل بین شهری پست

توسعه 30 درصدی ناوگان حمل و نقل بین شهری پست به گزارش عصر لینک مدیرعامل شرکت ملی پست اظهار داشت: امروز 30 درصد به ناوگان حمل و نقل پست اضافه می شود که با افزایش 400 وانت 100 درصد شبکه ناوگان شهری پست بالا رفته است.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، از سه پروژه «توزیع و جمع آوری هوایی مرسولات کشور»، «راه اندازی سیستم سورتینگ مکانیزه هاب منطقه ای مرکزی کشور» و «بهره برداری از فاز جدید توسعه ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری شرکت ملی پست» با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رمضانعلی سبحانی فر -مدیرعامل شرکت ملی پست- رونمایی گردید.
رمضانعلی سبحانی فر - مدیرعامل شرکت ملی پست - در این مراسم با اشاره به اینکه امروز پست بستر امن تجارت الکترونیک در کشور است، اظهار داشت: در جهت استمرار طرح تحول در شبکه پستی و با عنایت به شرایط شیوع کرونا تحقق بخشی به این امر سرعت بیشتری گرفته است.
وی ضمن اشاره به راه اندازی هاب های پستی منطقه در کشور و کاهش مدت سیر مرسولات پستی اظهار داشت: امروز هاب مرکزی منطقه ای کشور واقع در پست اصفهان مجهز به سورتینگ مکانیزه شده و عملیات پستی در این هاب سرعت بیشتری گرفته است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارتقای ناوگان حمل و نقل پستی بعنوان یکی از مهم ترین پروژه های زیرساختی شرکت ملی پست نام برد و اظهار داشت: در ایام آخر سال قبل به سختی می توانستیم بسته ها را به استان ها رهسپاری نماییم و امروز ۳۰ درصد به ناوگان حمل و نقل پست اضافه می شود که با افزایش ۴۰۰ وانت ۱۰۰ درصد شبکه ناوگان شهری پست افزایش پیدا کرده است.

افزایش حجم مرسولات پستی به علت کرونا
علیرضا زرگوش - عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست - هم ضمن اشاره به توسعه ۳۰ درصدی ناوگان حمل و نقل بین شهری پست و توسعه ۱۰۰ درصدی ناوگان شهری، اظهار داشت: در سرتاسر جهان رویکرد پست از ارسال نامه به سمت ارسال بسته و امانات تغییر پیدا کرده است و کرونا شرایط را تغییر داد به نحوی که حجم مرسولات پستی به شدت افزایش پیدا کرد.
وی ادامه داد: به سبب افزایش حجم مرسولات پستی با کمبود فضای مراکز تجزیه و مبادلات در سرتاسر کشور مواجه شدیم که با اضافه شدن مرکز مکانیزه خلیج فارس در تهران و برخی از شهرها بخشی از مشکل برطرف شد. چالش دیگری در مورد کمبود وسیله شهری و همینطور کامیون داشتیم که امروز ۳۰ درصد به ظرفیت حمل و نقل برون شهری اضافه و شرایط برای ارسال ۲۰۰ هزار تن مرسولات پستی در سال ۱۴۰۰ مهیا شد.
عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست اظهار داشت: از آن جا که کار توزیع مرسولات پستی با موتور سیکلت به سختی انجام می شد، تصمیم گرفتیم سیستم حمل و نقل درون شهری پست را توسعه دهیم که بدین منظور ۴۰۰ دستگاه وانت امروز وارد شبکه پست شد.
زرگوش اظهار نمود: برای افزایش سرعت ارسال مرسولات هم تلاش شد مرکز تجزیه و مبادلات مکانیزه دیگری در تهران راه اندازی شود که بدین منظور قراردادی با یکی از شرکتهای دانش بنیان برای نصب و راه اندازی سیستم دسته بندی یا سورتینگ با اعتباری معادل ۵۰ میلیارد تومان منعقد شد که تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد. برای حفظ هرچه بیشتر مرسولات پستی و پیشگیری از صدمه به آنها ۴۰۰۰ ترولی خریداری شده است.

افزایش ظرفیت پردازش هاب منطقه ای مرکزی به ۲۲ میلیون مرسوله در سال
همینطور حسین غضنفری - معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست - که برای افتتاح سورتینگ مکانیزه هاب مرکزی کشور در اصفهان حضور داشت، اظهار داشت: ظرفیت فعلی هاب اصفهان پردازش پنج میلیون بسته در سال به ۱۴ مقصد است. با هوشمندسازی این مرکز و استفاده از سورتینگ تولید شرکت دانش بنیان داخلی، بدون افزایش نیروی انسانی، ظرفیت پردازش هاب منطقه ای مرکزی کشور به ۲۲ میلیون مرسوله در سال و به ۳۱ مقصد افزایش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: این هاب، مستقیما به ۱۴ استان کشور متصل است و از آن فقط به مقصد شش استان به تهران بسته ارسال می شود. بر این اساس میزان پردازش این هاب در نیمه دوم سال گذشته، ۶۰ درصد رشد کرده است. امیدواریم در سال پشتیبانی و مانع زدایی از تولید، پست بتواند بعنوان سکوی تجارت الکترونیک کشور، توانمندساز کسب و کارها باشد.
منبع:

1400/03/07
23:18:16
0.0 / 5
759
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب