تكرار مثلث گرما، قطع برق و اینترنت!

تكرار مثلث گرما، قطع برق و اینترنت! عصر لینک: در صورتیکه سال قبل در فصل زمستان به سبب قطعی برق، مشکلاتی همچون قطعی آنتن موبایل و اینترنت برای کاربران به وجود آمده بود، حالا با رسیدن فصل گرما، باز هم این مشکل بروز کرده است.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، افزایش مصرف برق در این روزهای گرما، منجر به قطعی های مکرر در شهرهای مختلف کشور شده و این موضوع، قطعی آنتن های موبایل و اینترنت را هم به همراه داشته است. در شرایطی که به سبب ادامه پروسه دورکاری در بعضی ادارات و برگزاری آزمون های آنلاین اختتام ترم دانش آموزان و دانشجویان، استفاده از اینترنت ضرورت دارد، قطعی اینترنت هم دردسرساز شده است.
برمبنای آخرین آمار سرعت رشد مصرف برق در کشور افسارگسیخته شده و طی روزهای اخیر، شاهد ثبت پیک های مصرف برق به مقادیری هستیم که در زمان مشابه سالهای قبل بی سابقه بوده اند. طبق آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران در روز بیست و نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ مصرف برق در پیک روزانه به ۵۳ هزار و ۷۵۹ مگاوات رسید. این در حالیست که پیک مصرف برق در روز مشابه سال قبل، ۴۵ هزار و ۲۷۰ مگاوات بود. این مساله منجر به خاموشی های برنامه ریزی شده در بعضی استانها شده است.
باتری های سایت های BTS، وظیفه تاب آوری برای تامین برق تجهیزات و آنتن را دارند که البته تاب آوری سایت ها به بازه دو تا چهار ساعته محدود است و اگر قطعی برق ادامه پیدا کند، این سایت ها هم خاموش می شوند. البته در وضعیت خاص و حوادث غیرمترقبه مثل سیل و زلزله، برای سایت ها از دیزل ژنراتور هم استفاده می شود، اما اگر از موتور برق یا دیزل ژنراتورها در سطح گسترده استفاده شود، آن هم با این حجم از آلودگی، زیان زیادی به طبیعت وارد میکند.
با افزایش مصرف برق و بروز قطعی، باتری سایت های BTS برق لازم را برای آنتن اپراتورها تامین می کند و بیشتر سایت ها هم می توانند در بازه چند ساعته قطعی برق، پاسخگو باشند، اما شارژ باتری برخی از سایت ها ممکنست زودتر از وصل شدن برق تمام شود که قطعی آنتن و اینترنت موبایل را هم به دنبال خواهد داشت.
هم اکنون استفاده اینترنت عموم مردم در ایران، از دیتای موبایل است و قطعی آنتن های موبایل، می تواند ناشی از قطعی برق باشد که این روزها به سبب افزایش مصرف برق رخ داده، این در حالیست که با قطع شدن برق، دستگاه های مودم هم از کار می افتند و این یعنی اینترنت ثابت هم در این شرایط قابل استفاده نیست و قطعی برق، مشکلات قطعی اینترنت را هم برای کاربران به وجود آورده است.
منبع:

1400/03/03
09:19:24
0.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب