جدید ترین آمار از سرعت اینترنت ثابت در جهان و ایران

جدید ترین آمار از سرعت اینترنت ثابت در جهان و ایران به گزارش عصر لینک هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران، ۱۹.۱۷ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۶ از میان ۱۷۵ کشور می رساند.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید و وبسایت Speedtest شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.
بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه بود.
طبق آخرین آمار منتشرشده در اسپیدتست، تا ماه آوریل سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۵۳.۳۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۸۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۰۲.۱۲ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۴ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۰ میلی ثانیه بود.


در حالیکه تا ماه مارس سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۸.۴۰ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۸.۶۷ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۳.۲۲ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۰ میلی ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه مارس ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۹۰.۸۷ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی(۱۸۶.۰۶ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۸۱.۴۳ مگابیت برثانیه)، چین (۱۴۹.۴۰ مگابیت برثانیه) و عربستان سعودی (۱۴۸.۲۹ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۴۵.۵۰ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۲۴۱.۵۸ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۴۰.۸۳ مگابیت برثانیه)، موناکو (۲۲۰.۳۵ مگابیت برثانیه) و رومانی (۲۱۴.۳۳ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۰.۱۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۴۴ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۷۹ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است. این در شرایطی است که در ماه مارس ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۳۸ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۵۹ مگابیت برثانیه بود.


همینطور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از اوکراین و کاستاریکا کندتر و از آرژانتین و مالزی سریع تر است.


هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۱۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۰.۸۲ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۶ از میان ۱۷۵ کشور می رساند. این درحالی است که در آوریل ۲۰۲۱ در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۱۳ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۱.۲۹ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۱۳۲ قرار داشت.
همینطور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از توگو و لیبریا کندتر و از سومالی و تانزانیا سریع تر است.

1400/03/01
21:06:04
0.0 / 5
574
تگهای مطلب: اینترنت , خدمات , دانلود , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب