استقبال فرانسه از نگهداری اطلاعات با استفاده از فناوری گوگل و مایكروسافت

استقبال فرانسه از نگهداری اطلاعات با استفاده از فناوری گوگل و مایكروسافت به گزارش عصر لینک دولت فرانسه اعلام نمود بخشی از اطلاعات حساس دولتی و شرکتی این کشور می توانند با استفاده از فناوری رایانشی ابری گوگل و مایکروسافت به شکل ایمن نگهداری شوند.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، این اظهارات بخشی از طرح استراتژیکی بود که توسط برونو لومر، وزیر دارایی و دو وزیر دیگر فرانسه تشریح شد و به برتری تکنولوژیک آمریکا در این بخش اذعان شد و برخلاف درخواستهای پیشین سیاستمداران اروپایی برای گزینه های کاملا بومی بود.

گوگل و مایکروسافت به همراه آمازون حوزه نگهداری اطلاعات در سرتاسر جهان را تحت نفوذ دارند و نگرانیهایی را در اروپا بر سر ریسک جاسوسی توسط آمریکا به دنبال تصویب شدن قانون ۲۰۱۸ کلود آمریکا به وجود آورده اند.

لومر گرفت: با این وجود یک گزینه رایانش ابری مطمئن می تواند در اروپا طراحی شود با این ضمانت که محل سرورها در خاک فرانسه باشد و مالکیت شرکتهایی که اطلاعات را نگهداری و پردازش می کنند اروپایی باشد. ایشان در ادامه اضافه کرد: ما تصمیم گرفتیم که بهترین شرکتها - و من به مایکروسافت و گوگل فکر کردم - می توانند مجوز استفاده از تمام یا بخشی از فناوری خویش را به شرکتهای فرانسوی بدهند. اما لومر از آمازون نامی نبرد.

گوگل اعلام نمود از روشنگری دولت فرانسه استقبال کرده و از لزوم احتیاج به بالاترین سطح امنیت حمایت می کند. مایکروسافت اعلام نمود این خبر خوبی برای تحول دیجیتالی فرانسه با استقلال کامل است.

جورلین گروئس، مدیرکل رایانش ابری آمازون در فرانسه به رویترز اظهار داشت: آمازون هم از راه شراکت با شرکتهای فرانسوی بزرگ مختلف شامل شرکت مخابراتی اورانج، در این کشور همکاری داشته است. این کاری است که سالها انجام می دهیم.

لومر مجوزهای ذکر شده برای فناوری رایانش ابری را با مجوزهای دهه ۱۹۶۰ در حوزه انرژی هسته ای غیرنظامی میان فرانسه و آمریکا مقایسه کرد.

بر اساس گزارش رویترز، برچسب "ابری قابل اطمینان" به شرکتهایی تعلق خواهد گرفت که خدمات رایانش ابری عرضه کنند که اصول یاد شده لومر و سایر شرایط تعیین شده توسط آژانس امنیت سایبری ANSSI فرانسه را رعایت نمایند.

منبع:

1400/02/28
21:44:45
0.0 / 5
679
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب