شعار روز جهانی ارتباطات اعلام شد:

تسریع تحول دیجیتالی در دوران های چالش برانگیز

تسریع تحول دیجیتالی در دوران های چالش برانگیز دبیرکل اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) در پیامی، ˮتسریع تحول دیجیتالی در دوران های چالش برانگیزˮ را بعنوان شعار روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی اعلام نمود.


به گزارش عصر لینک به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، هولین ژائو با اشاره به اینکه فناوری های ارتباطات و اطلاعات هدایتگر جوامع به سمت تحول دیجیتالی بوده، اظهار داشت: این فناوری ها، سرآغاز شکل گیری اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی شده، که در شرایط حاضر، جامعه اطلاعاتی، بعنوان یکی از محورهای اصلی مبارزه با بیماری کووید-۱۹ شناخته شده است. تجربیات موفقیت آمیز بسیاری در تایید اهمیت بالای ICT و همینطور رفع نابرابری های دیجیتالی موجود در بین کشورها و در داخل آنها وجود دارد.
وی ادامه داد: در این سال سرنوشت ساز، ITU از روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی بهره می گیرد تا دنیا را برای تحقق تحول دیجیتالی در تمامی زمینه های کاری و بخش های زندگی متحد کند. این روز، فرصت مغتنمی است برای تقویت استراتژی های ملی درمورد توسعه ICT، اتخاذ و اجرای سیاست گذاری های هوشمندانه و اقدام های موثر برای ترغیب سرمایه گذاری در ICT و مهارت های دیجیتالی، ارتقاء خدمات موجود به تکنولوژی های جدید، از هوش مصنوعی (AI) گرفته تا نسل پنجم ارتباطات سیار (G)، که در اقتصاد دیجیتالی اهمیت بالایی دارند.
دبیرکل ITU با اشاره به اینکه این برهه از تاریخ به مشارکت و همکاری همه جانبه نیاز دارد، اظهار داشت: من از کشورهای عضو و سایر ذی نفعان تقاضا می کنم تلاشهای ما را هم در جهت مدیریت و بهره مندی از توان ICT در حرکت به سمت خط مشی های اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی و سازمان ملل متحد (خطوط کاری WSIS، دستور کار ITU Connect ۲۰۳۰، اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد)، و هم درباره شعار سال جاری ITU برای روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعات (WTISD) در خصوص "برقراری ارتباط در مناطق فاقد ارتباط به منظور تحقق توسعه پایدار" ادامه دهند تا در تحول دیجیتالی کنونی، هیچ فردی از مزایای ارتباطات و فناوری اطلاعات بی نصیب نماند.
هولین ژائو در این پیام، اعلام نموده که ITU مشتاق دریافت تجربیات، چالش ها و آموخته هایی است که کشورها در این حوزه کسب کرده اند، تا آنها را برای عرضه در مراسم بزرگداشت روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی ۲۰۲۱ در روز ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت) با شعار: "تسریع تحول دیجیتالی در دوران های چالش برانگیز" به اشتراک بگذارد.
منبع:

1400/02/24
22:24:56
1011
0.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب