اخطار سونی درباره كمبود عرضه پلی استیشن 5

اخطار سونی درباره كمبود عرضه پلی استیشن 5 گروه سونی اخطار داد پلی استیشن ۵ تا سال ۲۰۲۲ کمبود عرضه خواهد داشت و توانایی این شرکت برای رسیدن به اهداف فروش این کنسول بازی را محدود می کند.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، سونی در گزارش اعلام نتایج مالی در اواخر آوریل اعلام نمود ۷.۸ میلیون دستگاه پلی استیشن ۵ را در سه ماهه منتهی به ۳۱ مارس فروخته است و می خواهد در سال مالی جاری دستکم ۱۴.۸ میلیون دستگاه بفروشد. این هدف گذاری مشابه برنامه فروش کنسول محبوب پلی استیشن ۴ است که تابحال بیشتر از ۱۱۵.۹ میلیون دستگاه فروش داشته است.

سونی در جلسه نتایج مالی خود به تحلیل گران اظهار داشت: برای همگام ماندن با تقاضای قوی گرفتار چالش شده است. یافتن پلی استیشن ۵ برای خرید از زمان ارائه آن در نوامبر دشوار بوده که تا حدودی به علت کمبود قطعات مانند نیمه رساناهاست و سونی هیچ برآوردی از زمان عادی شدن عرضه عرضه نکرده است.

هیروکی توتوکی، مدیرمالی سونی اظهار داشت: تصور نمی کنم تقاضا سال جاری پایین بیاید و حتی اگر ما دستگاههای زیادی را به بازار تأمین نماییم و تولید پلی استیشن ۵ در سال آینده بیشتر شود، عرضه سونی نمی تواند با تقاضا برابری کند.

سونی بعد از اعلام سود در سه ماهه مارس که پایینتر از برآورد تحلیل گران بود، اعلام نمود ۲۰۰ میلیارد ین (۱.۸ میلیارد دلار) سهم خویش را بازخرید خواهد نمود. این شرکت پیش بینی نمود سود عملیاتی اش در سال مالی جاری حدود چهار درصد افت می کند اما تحلیل گران در حال ارزیابی هستند ببینند آیا تقاضای قوی برای کنسول بازی و بازیهای جدید به دورنمای مالی مطلوبتر سونی کمک خواهد نمود. ارزش سهام سونی از زمان گزارش درآمد مالی این شرکت در ۲۸ آوریل حدود هشت درصد سقوط کرده است در حالیکه سال پیش ۷۵ درصد رشد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت نینتندو هم هفته گذشته اخطار داد کمبود قطعات بر تولید کنسول بازی این شرکت تأثیر منفی خواهد گذاشت. این رقیب سونی فروش ۲۵.۵ میلیون کنسول در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۲۲ را هدف گذاری کرده که اندکی کمتر از سال پیش است. مدیریت نینتندو در سطح داخلی اعلام نموده به دنبال تولید بین ۲۸ تا ۲۹ میلیون کنسول است.

منبع:

1400/02/21
13:56:04
0.0 / 5
980
تگهای مطلب: تولید , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب