افزایش ۳۴ درصدی حملات فیشینگ

افزایش ۳۴ درصدی حملات فیشینگ مجموعه عظیمی از داده ها نشان میدهد که سال 2020، سال بدی درزمینه انجام حملات فیشینگ بوده و این حملات نسبت به سال قبل، 34.4 درصد افزایش داشته است.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، حمله فیشینگ نوعی کوشش برای به دست آوردن اطلاعات بوسیله جعل شمرده می شود که در آن فیشر (کسی که حمله فیشینگ را انجام می دهد) با بهره گیری از برخی روش ها، مبادرت به شبیه سازی یک وب سایت، برنامه و یا حتی یک سرویس کرده و یا استفاده از آن، اطلاعات کاربران را به سرقت می برد. بدین سبب همیشه لازم است در برخورد با لینک های مشکوک، احتیاط کرده و آدرس وب سایت ها را بررسی کنید.
حملات فیشینگ در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل، ۳۴.۴ درصد افزایش داشته است. گزارش Webroot، که بیش از ۲۸۵ میلیون نقطه اختتام و حسگر در دنیای واقعی، پایگاه داده های تخصصی و اطلاعاتی از کاربران نهایی مانند سیسکو و سیتریکس را رصد می کند، نشان دهنده افزایش گسترده حملات فیشینگ در سال قبل است. تفکیک ماه به ماه داده ها نشان میدهد که این افزایش چگونه بوده است، بطوریکه بین ژانویه و فوریه ۲۰۲۰، نسبت حملات فیشینگ به تنهایی ۵۱۰ درصد بالا رفته است. در طول سال ۲۰۲۰، پنج هدف اصلی برای حملات فیشینگ شرکت های ای بی، اپل، مایکروسافت، فیسبوک و گوگل بودند.

توجه هکرها به حمله به سیستم ها و استخراج اطلاعات بوسیله سیستم عامل های خرید آنلاین در ماه فوریه مشهود بود: از هر ۱۰ حمله فیشینگ که در آن ماه انجام می شد، سه مورد جعل هویت سایت حراج آنلاین بود. فعالیت فیشینگ در بین خدمات پخش یوتیوب ۳۰۶۴ درصد، نتفلیکس ۵۲۵ درصد و توئیچ ۳۳۷ درصد بالا رفته است.

همه این ها به افزایش نگران کننده توانایی قربانی شدن در حملات هک اضافه می شود. حملات فیشینگ، که وب سایت ها و مارک های معروف را جعل می کند تا ما را قانع کند اطلاعاتی را که می تواند برای دسترسی به داده های شخصی و حساب های بانکی بیشتر استفاده شود، وارد و ثبت کنید، یک گنجینه ایده آل برای هکرها است. در سال ۲۰۲۰، حدود ۵۴ درصد از سایت های فیشینگ از HTTPS استفاده می کردند.

هنگامی که هکرها بوسیله حملات فیشینگ به جزییات ورود به سیستم شخصی دسترسی پیدا کردند، سریعاً برای اطمینان از دسترسی نامناسب خود حرکت می کنند. تعداد زیادی از دستگاه های بررسی شده توسط Webroot حاوی نوعی آلودگی به بدافزار بوده و آنها را در مقابل حملات آینده لطمه پذیر می کند و یا بعنوان یک ایستگاه برای حملات botnet عمل می کنند. بنا براین گزارش، ژاپن پایین ترین میزان آلودگی کامپیوتری را داشته است و ۲.۳ درصد دستگاهها به صورتی آلوده شده اند. در اروپا، احتمالاً دستگاه های خانگی بیش از سه برابر دستگاه های تجاری با آلودگی روبرو می شوند (۱۷.۴ درصد در مقابل ۵.۳ درصد).

هرچند که اندرویدها بسادگی کامپیوتر ها در معرض خطر نیستند اما با تجزیه وتحلیل دستگاه های تلفن همراه این نتیجه حاصل شد که تروجان ها و بدافزارهای موجود در دستگاه های اندروید، ۹۶ درصد از کل تهدیدات شناسایی شده را می سازند. ناتوانی یا عدم تمایل تعدادی از کاربران اندروید برای به روزرسانی تلفن های خود، روش اصلی نفوذ هکرهاست، ۹۰ درصد از آلودگی های اندروید در دستگاه هایی بود که سیستم عامل منسوخ شده بود.1400/02/20
23:37:38
0.0 / 5
1087
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب