دستور هند به توییتر برای سانسور توییتهای كرونایی

دستور هند به توییتر برای سانسور توییتهای كرونایی به گزارش عصر لینک دولت هند از توییتر خواست دهها توییت شامل توییتهایی که از جانب قانونگذاران محلی ارسال شده و از عملکرد دولت در کنترل شیوع بیماری کووید ۱۹ انتقاد کرده اند را حذف کند.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، سخنگوی شرکت توییتر به رویترز اظهار داشت: توییتر بعد از درخواست حقوقی دولت هند، بعضی از این توییتها را محدود کرد.

توییتر در پایگاه داده لومن که یک پروژه دانشگاه هاروارد است، دستور اضطراری دولت برای سانسور توییتها را افشا کرد.

در دستور حقوقی دولت هند که تاریخ آن روز جمعه است و در پروژه لومن افشا شده است، به ۲۱ توییت اشاره شده است. در بین این توییتها، توییت یک قانونگذار، یک وزیر ایالت بنگال غربی و یک فیلمساز دیده می شود.

قانون مورد استناد دولت هند برای این درخواست، قانون فناوری اطلاعات ۲۰۰۰ بوده است.

سخنگوی توییتر اعلام نمود ما یک درخواست قانونی معتبر دریافت کرده و آنرا بر مبنای مقررات توییتر و قانون محلی بررسی می نماییم. اگر محتوای مذکور مقررات توییتر را نقض کرده باشد، آنها را از سرویسمان حذف می نماییم. اگر مشخص شود که در یک حوزه قضایی، غیرقانونی هستند اما مقررات توییتر را نقض نکرده اند، دسترسی به محتوای مذکور تنها در هند محدود خواهد شد.

سخنگوی توییتر تایید نمود به کاربران توییتر درباره محدود شدن محتوای آنها مستقیما اطلاع داده شده تا بدانند که این شرکت یک دستور قانونی در مورد توییتهای آنها دریافت کرده است.

پیش از این وبسایت تک کرانچ این خبر را گزارش و اعلام نموده بود توییتر تنها پلتفرمی نبوده که دستور سانسور محتوا را از دولت هند دریافت کرده است.

بحران پاندمی ویروس کرونا در هند، بیمارستانهای این کشور را با کمبود اکسیژن روبرو کرده و آمار مبتلا شدن که دادگاه عالی دهلی آنرا سونامی توصیف کرده است هند را برای سومین روز متوالی رکورددار جهان ساخته است.

بر اساس گزارش رویترز، در دهلی کووید ۱۹ هر چهار دقیقه یک قربانی می گیرد. آمار قربانیان کووید ۱۹ در هند روز شنبه ۲۶۲۴ نفر بود و مجموع قربانیان به ۱۸۹ هزار و ۵۴۴ نفر افزایش پیدا کرد. آمار مبتلایان جدید ۳۴۶ هزار و ۷۸۶ نفر بود.

منبع:

1400/02/07
18:33:15
481
0.0 / 5
تگهای مطلب: حقوق , سرویس , فناوری , كاربر
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب