مداخله دولت انگلیس در روند فروش یك شركت به ان ویدیا

مداخله دولت انگلیس در روند فروش یك شركت به ان ویدیا دولت بریتانیا در روند فروش شرکت انگلیسی ای آر ام به ان ویدیا مداخله کرده و علت این امر را دغدغه های امنیت ملی خود ذکر کرده است.به گزارش عصر لینک به نقل از سی ان بی سی، شرکت آمریکایی ان ویدیا پیشنهادی ۴۰ میلیارد دلاری را برای خرید شرکت ای آر ام عرضه کرده و اولیو داودن وزیر امور دیجیتال انگلیس در مقابل این اقدام موضع گرفته است.
دولت انگلیس مشخص نکرده چه دغدغه هایی در حوزه امنیت ملی دارد که باعث چنین تصمیم گیری شده است، اما داودن تصریح کرده سفارش هایی در این حوزه از مقامات عالی دولتی دریافت کرده که این اقدام ان ویدیا را نگران کننده دانسته اند.
نهاد نظارتی دولت انگلیس در حوزه رقابت های تجاری بزودی مرحله اول تحقیقات خویش را در مورد این نقل و انتقال آغاز می کند. انتظار می رود این گزارش پیش از ۳۰ جولای یعنی تا حدود سه ماه دیگر آماده شود. هنوز معلوم نیست آیا دولت انگلیس می خواهد مانع خرید ای آر ام توسط ان ویدیا شود یا تنها در این حوزه ملاحظاتی دارد.
ان ویدیا در مقابل تصریح کرده که این نقل و انتقال ارتباطی با موضوعات در رابطه با امنیت ملی ندارد و این شرکت به همکاری نزدیک با مقامات و نهادهای انگلیسی برای به نتیجه رسیدن بررسی های آن ادامه می دهد.


منبع:

1400/02/01
21:40:38
0.0 / 5
498
تگهای مطلب: دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب