توسعه شبكه انتقال و IP، ضرورت زیرساخت شبكه ملی اطلاعات است

توسعه شبكه انتقال و IP، ضرورت زیرساخت شبكه ملی اطلاعات است به گزارش عصر لینک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه توسعه شبکه انتقال و IP کشور بعنوان زیرساخت شبکه ملی اطلاعات یک ضرورت است، اظهار داشت: البته هم اکنون در بعضی از نواحی شبکه IP به 60 درصد ظرفیت خود رسیده است و برای توسعه آن باید اقدام و برنامه ریزی شود.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در دیدار با اعضای هیات مدیره شرکت زیرساخت که بصورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، با اعلان اینکه پیش بینی باری که روی شبکه به سبب بیماری کرونا به وجود آمد، غیر قابل انتظار بود، اظهار داشت: انتظار این حجم از ترافیک را روی شبکه نداشتیم و با آنکه مدیریت این حجم از ترافیک کار دشواری بود، ولی کمترین شکایت در حوزه اپراتورها را در این دوران از شرکت زیرساخت داشتیم.
وی با اشاره به نقش شرکت ارتباطات زیرساخت مدیران و کارمندانش برای گسترش زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات در سال گذشته، اظهار داشت: سال قبل کارهای بزرگی مانند گسترش مراکز داده و DNS، توسعه مراکز داده (IXP) در نواحی چندگانه کشوری و پروژه های امنیت سایبری به سرانجام رسید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه در سال جدید باید تعدادی از برنامه ها را به جدیت دنبال نماییم، اضافه کرد: توسعه شبکه انتقال و IP کشور بعنوان زیرساخت شبکه ملی اطلاعات یک ضرورت است، البته هم اکنون در بعضی از نواحی شبکه IP به ۶۰ درصد ظرفیت خود رسیده است و برای توسعه آن باید اقدام و برنامه ریزی شود.
آذری جهرمی ساخت منطقه ویژه ارتباطات و فناوری اطلاعات را باتوجه به دستور اخیر مقام معظم رهبری برای تعامل با شرکت های بین المللی حایز اهمیت ویژه دانست و اظهار داشت: این منطقه از اجزای شبکه ملی اطلاعات است و مقدمات آزادسازی و فروش اینترنت شرکت زیرساخت را هم فراهم می آورد و باید تا اردیبهشت ماه تایید مرکز ملی فضای مجازی را برای ساخت آن بگیریم.
وی همین طور در جلسه مجازی با اعضای هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ضمن تشکر از اقدامات خوبی که در سال قبل در سازمان فناوری اطلاعات شروع شده و به سرانجام رسید، اظهار داشت: یکی از مهم ترین مسائلی که سال قبل در دستور کار قرار داشت شبکه ملی اطلاعات بود که انصافاً اقدامات خوبی در این عرصه انجام شد که جای تقدیر و تشکر دارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در حوزه امنیت سایبری، دولت الکترونیکی و پشتیبانی از کسب وکارها با استقرار کامل طرح نوآفرین هم شاهد اقدامات خوبی بودیم و انتظار می رود در شش ماه پایانی دولت پروژه های باقی مانده به سرانجام و نقطه مطلوبی برسند.
آذری جهرمی با اعلان اینکه برای خدمت روز اول و آخر معنا ندارد تاکید کرد: تمام روزهای باقی مانده تا اختتام دولت برای ما باید روز ویژه ای باشند و همه ما باید این روزها را به شکل مسابقه دو امدادی در نظر بگیریم و توجه داشته باشیم که مقرر است چوبی را به دست دونده بعدی بسپاریم؛ بدین سبب برای موفقیت کشور همه باید تلاش نماییم تا رکورد خوبی از خودمان به جا بگذاریم.
وی همین طور ضمن تاکید باردیگر بر تعیین تکلیف پروژه های باقی مانده در حوزه شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیکی، امنیت سایبری و پشتیبانی از کسب وکارهای حوزه اقتصاد دیجیتال تاکید کرد که در زمان باقی مانده تبیین و مستندسازی دستاوردها و نوع نگاه به توسعه هم باید بطور ویژه موردتوجه قرار گیرد.
منبع:

1400/01/20
12:15:17
0.0 / 5
861
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب