تولید خودروی برقی با بدنه ای كه قابلیت باتری دارد

تولید خودروی برقی با بدنه ای كه قابلیت باتری دارد به گزارش عصر لینک یک شرکت نوپای فناوری در ایسلند از برنامه ریزی برای تولید خودروی برقی پیشرفته ای اطلاع داده که بدنه آن بعنوان باتری عمل می کند.به گزارش عصر لینک به نقل از انگجت، در سال ۲۰۱۹ شرکت نانوفناوری نانوم قایقی ساخت که ماگنی نام داشت و باتری آن پوسته ای از جنس فیبر کربن بود که بر روی بدنه آن نصب شده بود. سلول های باتری مورد اشاره قادر به تولید ۵۰۰ کیلووات ساعت برق بود که در مقایسه با باتری های خودروی مدل اس تسلا که می توانند ۱۰۰ کیلووات ساعت برق تولید کنند، رقم قابل توجهی به حساب می آید.
استفاده از فناوری نانو برای تولید این نوع باتری ها وزن و قیمت تمام شده تولید باتری های مذکور را به میزان قابل توجهی می کاهد. این باتری ها در مقایسه با باتری های لیتیومی بهره وری بیشتری هم دارند.
شرکت نانوم می خواهد فناوری مورد اشاره را برای تولید خودروهایی که باتری بدنه آنها را تشکیل می دهد، به کار بگیرد. افزایش جریان برق در چنین باتری هایی استهلاک آنها را در بلند مدت می کاهد و عمر مفیدشان را هم بالا می برد. این باتری ها برای ۵۰ هزار بار شارژ قابل استفاده هستند و بنابراین می توانند تا ۱۳۷ سال عمر کنند.
فناوری مورد استفاده در این باتری ها مشابه با باتری های نیکل – آهن است که عمر مفید زیادی دارند. شرکت نانوم صفحات سنگین آهن و نیکل را از این باتری ها حذف کرده و نانوذرات آهن و نیکل را جایگزین کرده است. این نانوذرات حرکت یون های لیتیوم از الکترود منفی یا آند به سمت الکترود مثبت یا کاتد را تسهیل می کنند.
این باتری ها علاوه بر سطح خودرو ها در سطح گوشیها و لپ تاپ ها هم قابل نصب و استفاده هستند و ظرفیت آنها ۵۰ درصد بیشتر از باتری های ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلووات ساعتی مورد استفاده در خودرو های برقی امروزی است. نانوم مذاکراتی را برای تولید خودروهایی با چنین باتری هایی آغاز کرده، ولی اطلاعات بیشتری در این حوزه منتشر نکرده است.

1400/01/14
23:44:26
0.0 / 5
681
تگهای مطلب: تولید , فناوری , لپ تاپ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب