مسدود شدن 345 هزار شماره به علت مزاحمت های پیامكی

مسدود شدن 345 هزار شماره به علت مزاحمت های پیامكی طبق آخرین آمار، تا کنون بیشتر از ۳۴۵ هزار شماره شخصی دلیل مزاحمت های پیامکی مسدود شده است.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، برای پیشگیری از ارسال پیامک های تبلیغاتی، راه های مختلفی همچون استفاده از سامانه #۸۰۰* که برای ساماندهی پیامک های تبلیغاتی از راه سامانه های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می شد، بوجود آمد.
بعد از مسدود شدن سرشماره های پیامکی، تبلیغات از راه خطوط شخصی به روشی رایج تبدیل شد و بعد از آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفت سامانه ۱۹۵ را برای مقابله با پیامک های تبلیغاتی که با شماره های شخصی ارسال می شوند، راه اندازی کند.
بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از زمان مسدود کردن پیامک های مزاحم، تعداد خطوط شخصی قطع شده به علت مزاحمت پیامکی را اعلام می کند که طبق این آمار تا کنون، ۳۴۵ هزار و ۷۱۰ خط شخصی به علت مزاحمت پیامکی قطع شده است.
این در شرایطی است که آمار خطوط قطع شده تا آخر بهمن ماه به ۳۴۰ هزار و ۸۷۴ رسیده بود.
کاربران در صورت مواجهه با پیامک هایی که مبادرت به ارسال پیامک های تبلیغاتی با شماره شخصی می کنند، می توانند شماره مورد نظر را به سامانه ۱۹۵ ارسال کرده تا روند مسدود کردن سیمکارت های مزاحم را تسریع کنند.
منبع:

1400/01/04
13:45:47
0.0 / 5
1042
تگهای مطلب: كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب