استخراج و مبادله ارزهای دیجیتالی در هند ممنوع می شود

استخراج و مبادله ارزهای دیجیتالی در هند ممنوع می شود دولت هند به دنبال به تصویب رساندن قانونی می باشد که تحت آن ارزهای دیجیتالی ممنوع شده و هر کسی که در این کشور به استخراج، مبادله یا نگهداری رمزارزها بپردازد، جریمه خواهد شد.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، یک مقام هندی آگاه به رویترز اظهار داشت: این لایحه قانون که یکی از سخت گیرانه ترین سیاستهای دنیا ضد رمزارزهاست، نگهداری، صدور، استخراج، تجارت و انتقال داراییهای دیجیتالی را جرم اعلام خواهد نمود.

این اقدامات مطابق با برنامه دولت هند است که در ژانویه خواهان ممنوعیت رمزارزها خصوصی مانند بیت کوین شد در حالیکه سرگرم کار روی یک ارز دیجیتالی رسمی است. اظهارات اخیر دولت هند سرمایه گذاران را امیدوار کرده بود که مقامات امکان دارد نرمش بیشتری در مقابل این بازار پررونق نشان دهند.

در مقابل، این لایحه به دارندگان ارزهای دیجیتالی شش ماه برای فروش آنها مهلت می دهد و بعد از آن، در اختیار داشتن ارزهای دیجیتالی مشمول جریمه خواهد شد.

مقامات هندی مطمئن هستند که این لایحه بعنوان قانون تصویب خواهد شد چونکه دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند اکثریت کرسیهای پارلمان را در اختیار دارد.

اگر این ممنوعیت بعنوان قانون به اجرا گذاشته شود، هند اولین اقتصاد بزرگی خواهد بود که نگهداری رمزارز در آن غیرقانونی می باشد. حتی چین که استخراج و مبادله ارزهای دیجیتالی را ممنوع کرده است، نگه داشتن آنها را جرم اعلام نکرده است.

بیت کوین که بزرگترین رمزارز دنیاست، شنبه هفته جاری به رکورد ۶۰ هزار دلار صعود کرد. با افزایش پذیرش آن برای پرداخت پول و حمایت چهره های برجسته ای مانند ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، ارزش این رمزارز سال جاری حدودا دو برابر شده است.

در هند با وجود تهدید دولت برای ممنوعیت ارزهای دیجیتالی، حجم مبادلات آنها افزوده شده و طبق یک برآورد صنعتی، هشت میلیون سرمایه گذار ۱۰۰ میلیارد روپیه معادل ۱.۴ میلیارد دلار داراییهای رمزارز دارند. با این وجود آمار رسمی در اینباره موجود نیست.

مقامات بلندپایه هند ارزهای دیجیتالی را کلاهبرداری در سرمایه گذاری خوانده اند اما نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند ماه جاری با بیان اینکه ما به دنبال راههای هستیم که از راه آنها تجاربی در دنیای دیجیتالی و رمزارز داشته باشیم، تا حدودی از نگرانی سرمایه گذاران کاسته بود.

اما این مقام هندی آگاه که مایل نبود نامش فاش شود، به رویترز اظهار داشت: برنامه دولت، ممنوعیت رمزارزهای خصوصی و همزمان ترویج بلاک چین بعنوان یک فناوری پایگاه داده مطمئن است که ستون فقرات رمزارزها به حساب می آید و سیستمی است که به قول کارشناسان، مبادلات بین المللی را متحول می کند.

بر اساس گزارش رویترز، یک کمیته دولت هند در سال ۲۰۱۹ مجازات حداکثر ۱۰ سال حبس برای افرادی که ارزهای دیجیتالی را استخراج، نگهداری، منتقل یا معامله می کنند، پیشنهاد داده بود. این مقام هندی درباره این که آیا لایحه جدید شامل مجازات زندان است، توضیح نداد و اظهار نمود جزئیات بیشتر در دست بررسی قرار دارند.

منبع:

1399/12/26
13:15:40
0.0 / 5
1112
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب