هوش مصنوعی گوگل برای پیگیری وضعیت بیماران بعد از درمان

هوش مصنوعی گوگل برای پیگیری وضعیت بیماران بعد از درمان عصر لینك: پژوهشگران گوگل به دنبال كوشش برای توسعه هوش مصنوعی به منظور پیگیری وضعیت مداوای بیماران بعد از بیماری هستند.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت اندروید هدلاین، نتیجه تحقیقات جدید بیش از ۳۴ پژوهشگر در شركت گوگل از آن حكایت می كند كه هوش مصنوعی توسعه یافته شده ای قادر است وضعیت سلامت و بهبود بیماران بعد از درمان و مداوا را نشان داده و پیگیری كند.

این پژوهشگران بر این باورند كه بیماران بعد از مرخص شدن از بیمارستان، كلینیك های پزشكی و درمانگاهها نیاز به مراقبت ویژه ای دارند چراكه ممكن است خیلی از آنها بعد از مداوای لازم در بیمارستان، بدن شان پاسخ مورد نظر پزشكان را ندهد و همین امر سبب می گردد كه در موارد نادری، وضعیت نامناسب آنها منجر به مرگ و رو به وخامت رفتن اوضاع سلامتی شان شود.

برخی از پژوهشگران گوگل در حوزه ی هوش مصنوعی در كوشش برای پیش بینی نتیجه ی مداوای بیماران، بلافاصله بعد از بستری شدن در بیمارستان هستند.

محققان گوگل برای انجام این پژوهش، داده های مربوط به ۲۱۶، ۲۲۱ فرد ناشناس را با بیش از ۴۶ میلیارد نقطه داده بین آن ها جمع آوری كرده است. داده های یادشده در مجموع مربوط به ۱۱ سال در دو بیمارستان، شامل مركز درمانی دانشگاه كالیفرنیا سان فرانسیسكو از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶میلادی و دانشكده علوم پزشكی دانشگاه شیكاگو از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ میلادی هستند.

این محققان با توسعه هوش مصنوعی ویژه ای مدعی هستند كه می توانند الگوها و مدلهای مرگ و بهبود وضعیت سلامتی بیماران را پیش بینی نماید و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار كادر پزشكی و پزشك مربوطه قرار دهد. این اطلاعات توسط پرستاران بخش مربوطه هم قابل دسترسی و پیگیری است تا بدین وسیله بیماران بتوانند به وضعیت بهبود خود پس از درمان و مداوا اطمینان خاطر بیشتری داشته باشند.
1396/11/09
19:27:06
5.0 / 5
4917
تگهای مطلب: گوگل , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب