تسهیل اجرای نرم افزارها؛

هوش مصنوعی محقق ایرانی كارایی تراشه ها را زیاد می كند

هوش مصنوعی محقق ایرانی كارایی تراشه ها را زیاد می كند به گزارش عصر لینک یک محقق ایرانی هوش مصنوعی جدیدی معروف به آپولو را برای تراشه های کامپیوتری ابداع کرده که با استفاده از آن میتوان سخت افزارهای مذکور را بهینه سازی کرد.به گزارش عصر لینک به نقل از زد دی نت، استفاده از هوش مصنوعی در تراشه ها سبب می شود تا آنها بتوانند نرم افزارهای مختلف را با سرعت بیشتری اجرا کنند.
به گفته امیر یزدانبخش محقق همکار گوگل که مقاله ای در این حوزه تألیف کرده، افزودن هوش مصنوعی به تراشه ها روند تصمیم گیری آنها را بهتر می کند و بنابراین هر کامپیوتر با سرعت بیشتری وظایف محول شده را انجام می دهد. این مقاله با عنوان «آپولو: اکتشاف و شناسایی یک معماری قابل انتقال» از این آدرس در دسترس می باشد.
هوش مصنوعی آپولو تا بدان حد پیشرفته است که می تواند در مورد برخی فرایندهای در ارتباط با طراحی کامپیوتری خود تصمیم گیری کند. از همین رو اجرای نرم افزارهای گرافیکی با تراشه های مجهز به آپولو تسهیل می شود.
امیر یزدانبخش می گوید استفاده از آپولو در تراشه ها، سرعت اجرای نرم افزارهای طراحی و گرافیکی را تا ۲۴.۶ درصد بالا می برد و کیفیت خروجی نهایی هم از این طریق بهتر می شود. همینطور این هوش مصنوعی می تواند معماری تراشه ها را به صورت مستقل بررسی کند و روندهای کاری آنها را بهبود دهد تا قابلیت های عملیاتی کامپیوتر ها افزایش یابد.
وی و همکارانش جهت بررسی قابلیت های این هوش مصنوعی در حال طراحی تراشه جدیدی در کلاس تراشه هایی مانند پردازنده گرافیکی A100 "Ampere" شرکت ان ویدیا هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آپولو می توانید به این نشانی رجوع کنید.


منبع:

1399/12/11
20:01:35
1062
0.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب