منابع آگاه خبر دادند

تولید خودروی برقی با برند هواوی

تولید خودروی برقی با برند هواوی به گزارش عصر لینک شرکت هواوی چین در یک تغییر استراتژیک که تحت تأثیر تحریمهای آمریکا اختیار کرده می خواهد خودرو های برقی تحت برند خود تولید نماید.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، دو منبع مطلع به رویترز اظهار کردند: شرکت هواوی تکنولوژی که بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی جهان است، سرگرم مذاکره با شرکت دولتی چانگان اتومبیل و سایر خودروسازان جهت استفاده از کارخانه های خودروسازی آنها به منظور تولید خودرو های برقی خود است.

یکی از این دو منبع مطلع و یک فرد دیگر آگاه از این مذاکرات اظهار نمود: هواوی همینطور سرگرم مذاکره با شرکت "بلوپارک نیو انرژی تکنولوژی" گروه بایک به منظور تولید خودرو های برقی خود است.

این برنامه از تغییر بزرگ در روند فعالیت هواوی بعد از دو سال تحریمهای آمریکا حکایت دارد که دسترسی این شرکت چینی به زنجیره تأمین کلیدی را قطع کرده و وادارش کرد بخشی از کسب و کار تلفن هوشمند خویش را برای زنده نگهداشتن برندهایش بفروشد. هواوی از جانب دولت ترامپ با استناد بر نگرانیهای امنیت ملی، در فهرست سیاه تجاری قرار گرفته است. خیلی از مدیران صنعت احتمال اندکی می بینند که محدودیت ها برای فروش میلیاردها دلار فناوری و تراشه های آمریکایی به این شرکت چینی توسط دولت بایدن برداشته شود.

سخنگوی هواوی برنامه این شرکت برای طراحی و تولید خودروهایی با برند هواوی را تکذیب نمود و اظهار داشت: هواوی تولید کننده خودرو نیست با این وجود از راه فناوری اطلاعات و ارتباطات می خواهد فراهم کننده قطعات جدید و خودروی دیجیتالی محور باشد و تولیدکنندگان تجهیزات اصلی را برای ساخت خودرو های بهتر یاری کند.

یکی از این سه منبع مطلع اظهار نمود: هواوی به صورت داخلی طراحی خودرو های برقی را شروع کرده و با تولیدکنندگان چینی برای عرضه خودروی خود امسال به مذاکره پرداخته است.

به گفته یکی از این منابع آگاه، ریچارد یو مدیر گروه کسب و کار مصرف کننده هواوی که این شرکت را برای تبدیل شدن به یکی از بزرگترین سازندگان تلفن هوشمند جهان هدایت کرد، تمرکز خویش را به روی خودرو های برقی خواهد گذاشت.

شرکت چانگان که با فورد موتور خودرو تولید می کند در اینباره اظهارنظر نکرد. بلوپارک بایک هم حاضر به اظهار نظر در اینباره نشد. به دنبال گزارش رویترز درباره این مذاکرات، ارزش سهام شرکت چونگ کینگ چانگان اتومبیل هشت درصد صعود کرد. ارزش سهام بلوپارک ۱۰ درصد صعود کرد که حداکثر سقف صعود روزانه بود.

شرکت های فناوری چینی تمرکز بر خودرو های برقی در چین که بزرگترین بازار جهان برای چنین خودروهایی است را افزایش داده اند. بخصوص که پکن در حال ترویج گسترش استفاده از خودرو های پاک به منظور راهی برای کاهش آلایندگی شدید هواست.

انتظار می رود فروش خودرو های انرژی جدید همچون خودرو های برقی و همینطور خودرو های پلاگین هیبریدی و هیدروژنی تا سال ۲۰۲۵ حدود ۲۰ درصد از کل فروش سالانه خودرو در چین را تشکیل دهند. پیشبینی شده است فروش خودرو های انرژی جدید در چین به ۱.۸ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با که ۱.۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۰ رشد کند.

هواوی با برنامه تولید خودرویی تحت برند خود، به شرکتهای فناوری آسیایی نظیر بایدو و فاکسکان ملحق می شود که تصمیمات مشابهی را در ماه های گذشته اعلام نموده اند. شرکتهای آمازون و آلفابت در آمریکا هم در حال طراحی فناوری در ارتباط با خودرو یا سرمایه گذاری در استارتاپهای خودروی هوشمند هستند.

هواوی سالهاست سرگرم طراحی فناوری هایی برای خودرو های برقی بوده که شامل سیستم های نرم افزاری داخل خودرو، سنسورهای خودرو ها و سخت افزار ارتباطات ۵G هستند.

این شرکت همینطور پیمانهای همکاری با خودروسازانی نظیر دایملر، جنرال موتورز و سایک موتور برای طراحی مشترک فناوری های خودروی هوشمند منعقد کرده است و استخدام مهندسان برای فناوری های در ارتباط با خودرو را از سال ۲۰۱۸ تسریع کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، هواوی همینطور هفته گذشته حداقل چهار پتنت در ارتباط با خودروی برقی را دریافت کرد که شامل متدهایی برای شارژ بین خودرو های برقی و چک سلامت باطری است.

تلاش جدی برای ورود به بازار خودروی برقی جدا از شرکت خودروی هوشمند است که هواوی مشترکا به همراه چانگان و شرکت باتری خودروی برقی CATL در نوامبر تاسیس کرده است.

منبع:

1399/12/09
14:41:19
0.0 / 5
1005
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب