امروز در بوستان آب و آتش

چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران افتتاح می شود

چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران افتتاح می شود عصر لینک: ایرانسل از چهارمین سایت 5G ایران امروز 28 بهمن ماه در بوستان آب و آتش رونمایی می نماید.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، معاون فنی و مهندسی ایرانسل، در نشست تخصصی «واگذاری باند فرکانسی ۳۵۰۰ مگاهرتز و توسعه‌ی نسل پنجم تلفن همراه»، ضمن اعلام این خبر، در زمینه‌ی واگذاری باندهای فرکانسی و توسعه‌ی شبکه‌ی اپراتورها، با حاضران در نشست به بحث و تبادل نظر پرداخت. نشست تخصصی «واگذاری باند فرکانسی ۳۵۰۰ مگاهرتز و توسعه نسل پنجم تلفن همراه» در حاشیه رویداد هفته‌ی ایران دیجیتال و در اولین روز از نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا (IoTEX)، با حضور مهندس نسترن محسنی معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دکتر حسن بولوردی معاون فنی و مهندسی ایرانسل، مهندس یاسر رضاخواه مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی رایتل، مهندس مرتضی طاهری بخش معاون فنی و توسعه همراه اول و مهندس جهانگیر آقازاده رئیس هیأت مدیره‌ی شرکت فرابرد داده های ایرانیان (زیتل)، روز گذشته ۲۷ بهمن در سالن ۲۷ محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران اجرا شد. معاون فنی و مهندسی ایرانسل، در این جلسه، به سرمایه گذاری نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در اینترنت پرسرعت ثابت (TD-LTE) اشاره نمود و اظهار داشت: با افزایش قابل توجه تقاضا در شبکه‌ی دیتا که طی یک سال اخیر و به دنبال شیوع بیماری کرونا به وجود آمده است، ایرانسل سرمایه گذاری قابل توجهی در اینترنت پرسرعت ثابت انجام داده و خدمات TD-LTE خودرا به شکل گسترده ای توسعه داده است. بولوردی اضافه کرد: هم اکنون، درصد جمعیتی زیادی از مشترکان ایرانسل در حال استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت ثابت هستند. این درصد جمعیتی، قابل چشم پوشی نیست و این نکته باید در تصمیم گیری برای واگذاری باندهای فرکانسی، مد نظر قرار گیرد. وی اشاره کرد: الان تقاضای مصرف دیتا، به خاطر شرایط کرونائی، در بالاترین سطح است و در چنین شرایطی، تصمیم های ناگهانی برای تغییر در باند فرکانسی مشکل ساز است و نارضایتی عمومی به دنبال خواهد داشت. بولوردی در واکنش به صحبت یکی از حاضران در نشست، در خصوص واگذاری پهنای باند فرکانسی ۸۰ مگاهرتزی به اپراتورها برای توسعه‌ی ۵G، این میزان را ناکافی برشمرد و برنامه‌ی رگولاتوری برای واگذاری ۱۰۰ مگاهرتز را تصمیم درستی دانست. معاون فنی و مهندسی ایرانسل، چالش دیگر را مشکلات موجود روی خدمات TD-LTE، همچون اختلالات GPS عنوان و تاکید کرد: با راه اندازی ۵G، این مشکلات بمراتب بیشتر خواهد شد و باید از الان به فکر حل این مشکل باشیم. بولوردی همین طور با اشاره به لزوم سرمایه گذاری سنگین از جانب اپراتورها برای توسعه‌ی ۵G، انتظار برای بازگشت سریع سرمایه را خوشبینانه دانست و از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواست تا حداقل در چند سال نخست ارائه‌ی سرویس، در زمینه‌ی حق فرکانس و مسائل مشابه، با اپراتورها همکاری کند.
۵G سال هاست که جزو اولویت های ایرانسل استبولوردی همین طور در بخش دیگری از صحبت های خود، با اشاره به پیشتازی ایرانسل در ارائه‌ی خدمات نسل پنج تلفن همراه در ایران اظهار داشت: ۵G سال هاست که جزو اولویت های ایرانسل است. ما از سال ۱۳۹۵ مطالعه‌ی شبکه‌ی نسل پنج را به صورت جدی با همکاری مراکز معتبر دانشگاهی داخلی و شرکت های بین المللی فعال دراین زمینه شروع کردیم و موفق شدیم در تیر ماه سال ۱۳۹۶، نخستین بار در ایران، از اولین شبکه رادیویی واقعی مبتنی بر تکنیک های ۵G بهره برداری و در شهریور ماه همان سال نیز، در حضور مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نمونه‌ی کاملی از شبکه‌ی ۵G را آزمایش نماییم. وی ادامه داد: ایرانسل در ادامه طی یک برنامه‌ی دقیق و فشرده‌ی مطالعاتی و عملیاتی در سالهای ۹۸ و ۹۹ جهت راه اندازی شبکه‌ی کاربردی و واقعی ۵G، موفق به راه اندازی اولین سایت نسل پنج ایران در اول مرداد ماه ۱۳۹۹ شد و بعد از افتتاح دو سایت دیگر در ساختمان مرکزی خود و دانشگاه تربیت مدرس، فردا چهارمین سایت تجاری ۵G ایران و ایرانسل در بوستان آب و آتش، بوسیله ارتباط زنده‌ی ویدئویی، با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و مهمانانی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نمایشگاه، برای استفاده‌ی عموم راه اندازی می شود. به این ترتیب، علاوه بر کاربرانی که دارای گوشیهای با قابلیت پشتیبانی از ۵G هستند، حتی کاربرانی که گوشی تلفن همراهشان قابلیت اتصال به شبکه‌ی نسل پنج را نداشته باشد هم می توانند به صورت Hotspot و با بهره گیری از پوشش مودم وای فای ۵G ایرانسل، تفاوت در سرعت را تجربه کنند. در اسفند ماه نیز، سایت های ۵G بعدی ایرانسل در کیش و شیراز راه اندازی می شوند. معاون فنی و مهندسی ایرانسل اظهار داشت: ایرانسل در راه اندازی ۵G، علاوه بر استفاده های تجاری و ارائه‌ی خدمات به مشترکان خود، اهداف علمی و پژوهشی و نیز فرهنگ سازی برای توسعه‌ی کاربست های آنرا نیز از نظر دور نداشته و همزمان، مطالعه‌ی ۶G را نیز در دستور کار خود قرار داده است. بولوردی همین طور در بخش دیگری از این جلسه، با اعلان اینکه ۵G بدون فیبر، مفهوم و کارایی نخواهد داشت، بر ضرورت ورود رگولاتوری و سیاست گذاری در زمینه‌ی توسعه و تامین فیبرنوری تاکید کرد. وی با اشاره به مشکلات موجود در توسعه‌ی سایت های جدید به سبب افزایش نرخ ارز و پیچیدگی ستاندن مجوز سایت جدید، افزودن لایه های جدید در سایت های موجود را سریع ترین چاره ارتقای کیفیت خدمات اینترنت دانست. رویداد «هفته‌ی ایران دیجیتال» و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیای ایران (IoTex)، با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی از طرف ستاد ملی مدیریت کرونا، در ایام ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار می گردد و ایرانسل، در سالن ۲۷ این نمایشگاه میزبان علاقه مندان و متخصصان است. ایرانسل بعنوان یکی از حامیان اصلی این رویداد، علاوه بر حضور در نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا، دستاوردها و محصولات خود در زمینه‌ی «هوش مصنوعی»، «اینترنت اشیا» و «شبکه‌ی ۵G» را به معرض نمایش گذاشته و به صورت همزمان، بوسیله ارتباط زنده‌ی ویدئویی، از چهارمین سایت نسل پنج تلفن همراه ایران و ایرانسل، در محل بوستان آب و آتش تهران رونمایی می نماید.


منبع:

1399/11/28
21:21:30
0.0 / 5
936
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب