پیشنهاد آمازون برای كمك به واكسیناسیون كرونا در آمریكا

پیشنهاد آمازون برای كمك به واكسیناسیون كرونا در آمریكا شرکت اینترنتی آمازون به دولت بایدن کمک برای تسریع روند واکسیناسیون کووید ۱۹ همچون واکسینه کردن کارمندان این شرکت را پیشنهاد کرد.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، دیو کلارک، مدیر جدید واحد فروش آمازون با تبریک به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و کامالا هریس، معاونش، درخواست ماه گذشته آمازون از مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری را برای در اولویت قرار گرفتن کارکنان خط مقدم این شرکت برای دریافت واکسن کووید ۱۹ تکرار کرد. آمازون در آمریکا بیشتر از ۸۰۰ هزار کارمند دارد.

با وجود این که اغلب کارمندان دفتری آمازون در دفاتر این شرکت در سیاتل و سایر دفاترش به دورکاری از خانه پرداخته اند اما انبارها، مراکز دیتای رایانش ابری و فروشگاههای بازار غذای آمازون در دوران همه گیری ویروس کرونا باز ماندند.

کلارک اعلام نمود آمازون با یک فراهم کننده خدمات طب کار برای نظارت بر توزیع واکسن در تاسیساتش قرارداد دارد. وی اظهار داشت: به محض موجود شدن واکسنها، آماده هستیم به سرعت برای واکسیناسیون اقدام نماییم. همینطور آماده هستیم از فعالیتها، توانمندیهای فناوری اطلاعات و ارتباطات و تخصصمان برای کمک به برنامه واکسیناسیون دولت استفاه نماییم. گستردگی فعالیت ما به ما امکان می دهد تاثیرگذاری قابل ملاحظه فوری در مبارزه ضد این بیماری داشته باشیم.

جی کارنی، یکی از کارمندان سابق بایدن که حالا تیم سیاست و ارتباطات آمازون را اداره می کند، اوایل ماه جاری در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ اظهار نمود: این شرکت کمک خویش را به مقاماتی که در تیم انتقال قدرت به بایدن فعالیت می نمایند، پیشنهاد کرده است.

آمازون از جانب رگولاتورها و کنگره بر سر قدرت فزاینده ای که پیدا کرده، تحت فشار است و مشخص نیست آیا دولت بایدن تفحص ضد این شرکت را تشدید خواهد نمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، از زمان شیوع کرونا در آمریکا، آمازون که دومین کارفرمای بخش خصوصی در این کشور است، اقداماتی را در شبکه لجستیکی خود برای تسهیل فاصله گذاری اجتماعی انجام داده است. با این وجود آمازون سال قبل اعلام نمود تست کرونای حدود ۲۰ هزار نفر از کارکنانش در شش ماه نخست همه گیری مثبت شده است. بعضی از کارمندان آمازون، قانونگذاران و مقامات کارگری واکنش این شرکت به بحران سلامت را ناکافی ارزیابی کرده اند.

منبع:

1399/11/03
22:12:51
0.0 / 5
992
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب