ایتالیا هم به واتساپ گیر داد

ایتالیا هم به واتساپ گیر داد عصر لینک: دیده بان پشتیبانی از دیتای مصرف کنندگان در ایتالیا هشدار داد تغییرات حریم خصوصی اپلیکیشن پیام رسان واتساپ برای کاربران نامفهوم و گیج کننده است.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، واتساپ ماه جاری به دو میلیارد کاربرش اعلام نمود حق دارد اطلاعات کاربران را با شبکه فیسبوک – شرکت مادر این پیام رسان- به اشتراک بگذارد. تغییرات در وضعیت و خدمات واتساپ که از هشتم فوریه اجرائی می شود به این اپلیکیشن اجازه می دهد اطلاعات کاربران را با شرکت فیسبوک به اشتراک بگذارد. کاربران باید با شرایط جدید که به آنها اجازه می دهد هدف تبلیغات هدفمند قرار گیرند موافقت کنند در غیر این صورت دسترسی به اکانتهایشان در واتساپ را از دست می دهند.

دیده بان پشتیبانی از دیتای ایتالیا در اطلاعیه ای اعلام نمود که این تغییرات باتوجه به مقررات حریم خصوصی باید محتاطانه ارزیابی شوند و این نهاد به دنبال دستورالعمل مربوط از نهاد عالی حریم خصوصی اتحادیه اروپا خواهد بود.

شرایط جدید که بزودی اجرائی می شود، موجب انتقاد گسترده کارشناسان فناوری، مدافعان حریم خصوصی، کارآفرینان میلیاردر و سازمانهای دولتی شده و موج کوچ کاربران به سرویسهای رقیب را به دنبال داشته است. واتساپ اعلام نموده که این تغییرات ضروری بوده و به یکپارچگی بهتر این پیام رسان با سایر محصولات فیسبوک کمک می نماید. این پیام رسان محبوب در واکنش به انتقادات گسترده، توضیح داده که تغییرات مذکور شامل پیامهای خصوصی کاربران با دوستان و خانواده شان نمی گردد.

دیده بان ایتالیا اعلام نموده که ممکنست ناچار شود دست به اقدام زده و از کاربران ایتالیایی حمایت کرده و مقررات حفاظت از دیتا را به اجرا بگذارد.

هشدار ایتالیایی ها در حالی مطرح شده که کمیسیون حفاظت از دیتای ایرلند که رگولاتور اصلی اتحادیه اروپا برای فیسبوک است، اعلام نمود به انتها تحقیقات جداگانه ای درباره شفافیت اشتراک گذاری اطلاعات در واتساپ به خصوص اطلاعاتی که با شرکت مادرش به اشتراک می گذارد، نزدیک شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دیده بان ایرلندی ماه گذشته پیش نویس تصمیم خود دراین زمینه را به سایر رگولاتورهای اتحادیه اروپا ارسال کرد. نظر همه ۲۷ دیده بان حریم خصوصی اتحادیه اروپا در تحقیقات گسترده در این بلوک لازم است.

در هند هم دادخواستی به دادگاه درباب تغییر سیاست حریم خصوصی واتساپ ارائه شده که چالش حقوقی دیگری برای این پیام رسان به وجود می آورد. در این دادخواست آمده است واتساپ با اشتراک گذاری، ارسال و ذخیره سازی اطلاعات کاربران در کشور دیگر، امنیت ملی را به خطر انداخته است.

در هند که با ۴۰۰ میلیون کاربر، بزرگترین بازار واتساپ است، خیلی از کاربران نصب اپلیکیشنهای رقیب مانند سیگنال و تلگرام را آغاز نموده اند.

بر اساس گزارش رویترز، تغییرات واتساپ در ترکیه هم تحقیقات دولتی درباب این سرویس پیام رسان و شرکت مادرش را به همراه داشته است.

منبع:

1399/10/26
23:12:43
0.0 / 5
1299
تگهای مطلب: اپلیكیشن , تلگرام , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب