پس از حملات سایبری اخیر؛

شركتهای فناوری آمریكایی نیروی ویژه ضد باج افزار تشكیل دادند

شركتهای فناوری آمریكایی نیروی ویژه ضد باج افزار تشكیل دادند به گزارش عصر لینک برخی از شرکتهای فناوری و امنیت سایبری در ایالات متحده یک نیروی ویژه برای مقابله با روند رو به رشد عرضه باج افزارها در آمریکا بوجود آورده اند.به گزارش عصر لینک به نقل از انگجت، این گروه امیدوارند تا چارچوبی استاندارد برای پاسخگویی و واکنش در مقابل حملات فزاینده باج افزاری ایجاد کنند.
در سالهای اخیر حملات باج افزاری مشکلات زیادی برای نهادهای دولتی و خصوصی در آمریکا بوجود آورده اند و باج افزار نویسان با قفل کردن فایل های مهم و طرح درخواست دریافت پول در ازای رمزگشایی از فایل ها خسارت زیادی وارد کرده اند. ده ها بیمارستان، مدرسه، مؤسسه دولتی و خصوصی در ایالات متحده از این حملات زیان دیده اند و برای مقابله با این مشکل مایکروسافت، مک آفی و ۱۷ شرکت نرم افزاری و فناوری دیگر و هم مؤسسات امنیتی و سازمان های غیرانتفاعی با یکدیگر متحد شده و یک نیروی ویژه مقابله با باج افزار تشکیل داده اند.
معمولاً گروه ها و مؤسسات امنیتی متفاوت برای مقابله با باج افزارها سفارش های متفاوت و متنوعی عرضه کرده و این امر باعث سردرگمی می شود. ابداع استانداردی واحد برای واکنش به این حملات می تواند این مشکل را هم کم کند.
گروه مورد اشاره واکنش های فعلی به باج افزارها را بررسی و ارزیابی می نماید و مشکلات آنها را می یابد و در نهایت یک نقشه راه برای تصمیم گیری دقیق در این حوزه عرضه می دهد. مقرر است جزئیات بیشتر در مورد وظایف و برنامه های این گروه تازه تأسیس ظرف یک ماه آینده عرضه شود. فعالیت اجرایی این گروه از بهار شروع می شود.


منبع:

1399/10/03
22:05:44
5.0 / 5
1074
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب