در گام جدید برای خودكفایی

سازنده آیفون مودم سلولاری می سازد

سازنده آیفون مودم سلولاری می سازد عصر لینک: شرکت اپل ساخت مودم سلولاری برای دستگاههای آینده خودرا آغاز نموده است.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، جانی سروجی، نایب رئیس فناوریهای سخت افزاری اپل در دیدار مجازی این شرکت با کارمندانش این مساله را فاش کرده است. چنین اقدامی به اپل اجازه می دهد تراشه های تولید خودرا جایگزین محصولات شرکت کوالکام نماید. ارزش سهام کوالکام به دنبال انتشار این خبر ۶.۳ درصد سقوط کرد.

به گفته منابع آگاه، سروجی اظهار کرده که ما امسال طراحی یک مودم سلولاری داخلی را آغاز کردیم که به ما اجازه می دهد یک تغییر راهبردی کلیدی دیگر را انجام دهیم. سرمایه گذاریهای راهبردی بلندمدت مانند این مورد بخش مهمی از توانمندسازی محصولاتمان و اطمینان از این است که منبع غنی از فناوریهای نوآورانه برای آینده مان داریم.

مودم سلولاری یکی از مهمترین بخشهای یک تلفن هوشمند است و کمک می نماید تماس های تلفنی و اتصال به اینترنت بوسیله شبکه های سلولاری انجام گیرد.

به گفته سروجی، خرید یک میلیارد دلاری کسب وکار مودم شرکت اینتل در سال ۲۰۱۹ به اپل کمک کرد تیمی از مهندسان نرم افزاری و سخت افزاری برای طراحی مودم سلولاری خود بوجود آورد. این مودم یکی از معدود طراحیهای تراشه بی سیم اپل است.

جدیدترین مدل آیفون با فناوری ۵G از قطعات شرکت کوالکام استفاده می نماید. قبل از آن اپل سالها از قطعات اینتل استفاده می کرد و سپس واحد مذکور این شرکت تراشه سازی را خریداری کرد.

سروجی به زمان آماده شدن این تراشه اشاره ای نکرد اما توافق امتیاز انحصاری سال ۲۰۱۹ میان اپل و کوالکام شامل یک توافق مجوز شش ساله است. کوالکام از شرکتهای سازنده تلفن همراه بر اساس امتیازهای انحصاری بی سیمی که در اختیار دارد صرفنظر از این که آنها تراشه های این شرکت را استفاده می نمایند یا خیر، هزینه ای دریافت می کند.

در این دیدار مجازی، برنامه دیگر اپل که طراحی پردازنده جدید M۱ است، یاد شده قرار گرفت. سروجی اظهار داشت: اپل روی خانواده ای از تراشه های مک کار می کند و سرگرم برنامه ریزی برای ارتقاهایی است که عملکرد بهتری از سریعترین تراشه های ساخت اینتل دارند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل سالهاست مهندسانی از شرکت کوالکام را برای کمک به ساخت این مودم استخدام کرده و دفاتر این شرکت در سان دیه گو، کالیفرنیا و اروپا به کار دراین زمینه متمرکز هستند.

منبع:

1399/09/22
12:40:58
1089
5.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب