دهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات به صورت مجازی

دهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات به صورت مجازی به گزارش عصر لینک رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به برگزاری مجازی سمپوزیوم بین المللی مخابرات، اظهار داشت: شبکه ها، سامانه ها و فناوری های نسل آتی، خدمات و سرویسهای نسل آتی و تنظیم مقررات در نسل های آتی محورهای اصلی این کنفرانس را تشکیل می دهد.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وحید یزدانیان ضمن اشاره به برگزاری دهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات (IST2020 )، اظهار داشت: این سمپوزیوم از ۲۵ تا ۲۷ آذرماه سالجاری به صورت کاملا مجازی برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه این سمپوزیوم همیشه یک قدم از رویدادهای کشور جلوتر حرکت می کند، اضافه کرد: در این سمپوزیوم که از سال ۲۰۰۱ به صورت دوسالانه برگزار می گردد رویدادهای روز جهان و آخرین دستاوردهای فناورانه دنیا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی می شود.
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه آخرین تحقیقات و دستاوردهای پژوهشگران ایرانی در این کنفرانس عرضه می شود، اظهار داشت: ۱۰۷ مقاله به این سمپوزیوم ارسال شد که ۵۳ عنوان از این مقالات مورد قبول کمیته علمی واقع شده و به علت شرایط برگزاری سمپوزیوم به صورت مجازی، مقالات در چارچوب مجموعه ای از نشست ها عرضه می شود.
یزدانیان سمپوزیوم بین المللی مخابرات را دارای سه محور اصلی در حوزه نسل های آتی اعلام نمود و اضافه کرد: شبکه ها، سامانه ها و فناوری های نسل آتی، خدمات و سرویسهای نسل آتی و تنظیم مقررات در نسل های آتی محورهای اصلی این کنفرانس را تشکیل می دهد.
وی به پیشنهاد برگزاری ۳۵ کارگاه اشاره نمود و اظهار داشت: از این تعداد، پنج پیشنهاد برگزاری کارگاه با عنوان های نسل CDN، بهداشت بر بستر شبکه های مجازی، نسل 6G تحلیل شبکه های اجتماعی با تمرکز بر استخراج فیک نیوزها و مبحث کارگاه پنجم هم بلاک چین است که یک روز پیش از شروع رسمی این کنفرانس کارگاه های آن شروع می شود.
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از حضور سه سخنران بین المللی در این سمپوزیوم اطلاع داد و اضافه کرد: مدیرگروه مطالعاتی استاندارد ITU، نماینده انجمن بین المللی مهندسین برق و الکترونیک IEEE و مدیر گروه مطالعاتی گروه 17 ITU با تخصص امنیت از سخنرانان بین المللی این سمپوزیوم هستند.
یزدانیان از حضور بیشتر از ۳۰۰ نفر از محققان، پژوهشگران، دانشجویان و اساتید دانشگاه در ایران و خارج از کشور در این سمپوزیوم اطلاع داد و خاطرنشان کرد: افتتاح این سمپوزیوم با سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می گردد.
منبع:

1399/09/18
18:00:08
5.0 / 5
988
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب