بهره مندی 80 شهر از سامانه‎ های پایش و حفاظت از تجهیزات مخابراتی

بهره مندی 80 شهر از سامانه‎ های پایش و حفاظت از تجهیزات مخابراتی عصر لینك: تعدادی از محققان یكی از شركت های دانش بنیان با طراحی و ساخت سامانه های هوشمند برای پایش و بررسی لحظه ای معیارهای فیزیكی و شرایط محیطی تجهیزات مخابراتی توانستند این سامانه ها را در 80 شهر كشور برای پایش 300 هزار نقطه كمیت فیزیكی مستقر كنند.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، مجتبی ایزدی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به این که سامایش مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزارهایی است که پایش و کنترل هوشمند را ممکن می کند، افزود: سعی کردیم با بهره گیری از تجربه هایی که در زمینه ساخت تجهیزات مانیتورینگ و کنترل و همین طور برنامه نویسی نرم افزار از سالهای پیش در اختیار داشتیم، سامانه ای را طراحی و پیاده سازی نماییم که نیاز کشور را در زمینه سخت افزارها و نرم افزارهای پایش معیارهای فیزیکی و شرایط محیطی تامین کند.
وی با اشاره به اهمیت کلیدی کنترل کیفی در تولید محصولات دارویی و نگهداری آنها اظهار داشت: برای کنترل کیفی باید معیارهای فیزیکی نظارت و کنترل مستمر صورت بگیرد. این نظارت به سامانه هایی نیاز دارد که تصویری جامع و روشن از وضعیت و شرایط محیط ارائه می دهد. سامایش با ساخت تجهیزات کنترلی هواساز و نخستین دستگاه فشار تفاضلی داخلی، سبد محصولات خودرا جهت پیاده سازی سامانه های کنترل و پایش کننده به مراکز تولید و پخش دارو و صنایع تولید مواد غذایی ارائه می کند.
ایزدی با اشاره به اینکه سخت افزارها و سنسورهای گوناگونی به کمک پایش کمیت های فیزیکی همچون دما، رطوبت، ولتاژ AC می آیند، افزود: مشکلات دیگری مانند آتش سوزی، نفوذ آب، جابه جایی یا نفوذ هوا، از دیگر معیارهایی بشمار می رود که توسط سخت افزارهای سامایش رصد و کنترل می شوند.
مجری طرح ارائه راهکارهای کاملاً تخصصی و حرفه ای پایش کمیت های فیزیکی و امکان تولید سازگار مبتنی بر نیاز مشتری را از مزیت های این سامانه نسبت به نمونه خارجی ذکر کرد و تصریح کرد: این مجموعه از یک جمع دانشگاهی و پژوهشگر کار خودرا شروع کرد و سپس با ایجاد یک شرکت فناور، راه خودرا برای توسعه محصولات دانش بنیان و فناور ادامه داد. سعی کردیم با تعدادی از متخصصین دانش آموخته نرم افزارهای سامایش را در داخل شرکت طراحی و تولید نماییم تا نیازی از کشور برطرف شود.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، این فعال فناور، نتیجه فعالیت این شرکت را نصب و بهره برداری از بیش از ۳۰۰هزار نقطه ثبت کمیت های فیزیکی در بیش از ۸۰ شهر کشور عنوان نمود و اظهار داشت: این سیستم یک سیستم یکپارچه، با کمک بیش از ۳۵ نیروی انسانی متخصص که در حوزه های الکترونیک و نرم افزار دانش آموخته هستند، فعالیت فناورانه خودرا ادامه می دهد.
منبع:

1399/09/03
13:52:24
5.0 / 5
1544
تگهای مطلب: الكترونیك , تولید , سیستم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب