در شانگهای؛

كارخانه جدید هواوی وابستگی به تراشه های آمریكایی را برطرف می كند

كارخانه جدید هواوی وابستگی به تراشه های آمریكایی را برطرف می كند به گزارش عصر لینك هواوی برای مقابله با اثرات تحریم های آمریكا، كارخانه جدید تولید تراشه را در شانگهای تأسیس می كند. این كارخانه بخش اعظم نیازهای هواوی را برطرف می كند.به گزارش عصر لینک به نقل از انگجت، کارخانه تراشه سازی هواوی در شانگهای انواع تراشه های مورد نیاز در صنعت مخابرات را برای هواوی تولید می کند. اداره این کارخانه توسط یک شرکت شریک به نام مرکز IC R&D صورت می گیرد.
این کارخانه فعالیت خویش را با تولید تراشه های قدیمی ۴۵ نانومتری آغاز می کند و از اواخر سال ۲۰۲۱ به تولید تراشه های ۲۸ نانومتری روی خواهد آورد. این تراشه ها در تلویزیون های هوشمند و محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا مورد استفاده قرار می گیرند.
انتظار می رود این کارخانه بتواند تا اواخر سال ۲۰۲۲ تراشه های ۲۰ نانومتری تولید نماید و در نهایت نیازهای سخت افزاری هواوی برای تولید سخت افزارهای مبتنی بر شبکه های نسل پنجم را برطرف کند.
دولت ترامپ امیدوار بود تا با تحریم تجارت شرکت های فناوری آمریکایی با هواوی خسارت سنگینی به کسب و کار آن وارد کرده و تأمین تراشه ها و سخت افزارهای مورد نیاز هواوی را با چالش جدی مواجه کند. اما هواوی به سرعت در راه کسب دانش فنی مورد نیاز برای مقابله با تهدیدهای آمریکاست.

1399/08/12
14:53:28
1425
5.0 / 5
تگهای مطلب: اینترنت , تراشه , تولید , فناوری
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب