یكپارچه سازی چت اینستاگرام و مسنجر كلید خورد

یكپارچه سازی چت اینستاگرام و مسنجر كلید خورد به گزارش عصر لینك فیسبوك اعلام نمود بعضی از كاربران حالا می توانند پیامهایی را بین مسنجر و اینستاگرام ارسال نمایند كه اولین گام در یكپارچه سازی كامل سه سرویس رسانه اجتماعی جداگانه این شركت است.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، استن چادنوفسکی، نایب رییس مسنجر اظهار نمود مدیران فیسبوک همینطور در حال بررسی افزودن مدل محدودی از مسنجر به اپلیکیشن اصلی فیسبوک هستند تا کاربران جدید را تشویق کنند بدون دانلود یک برنامه جداگانه دیگر، به ارتباطاتشان با سایر کاربران بپردازند. مسنجر در ابتدا بخشی از اپلیکیشن فیسبوک بود اما در سال ۲۰۱۴ با وجود نارضایتی کاربران، از این برنامه جدا شد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک طرح یکپارچه سازی مسنجر، اینستاگرام و واتس اپ را اوایل سال ۲۰۱۹ اعلام نمود. فیسبوک ارتباط میان این سه اپلیکیشن را به نفع مصرف کنندگان دانسته و مدعی است کاربران امکان پیدا می کنند به گروه وسیعتری از مردم در سرویس مورد نظرشان پیام دهند. اما این مبادرت به نفع کسب و کار فیسبوک هم خواهدبود و سبب می شود کاربران از محصولات این شرکت بیشتر بهره برده و شبکه پیام رسانی آنرا ارزشمندتر می سازد.

زاکربرگ همینطور اعلام نموده که تجارت یک اولویت بزرگ برای فیسبوک است و این تلاشها متکی بر پیام رسانی برای ارتباط میان کسب و کارها و خریداران خواهد بود. منتقدان می گویند این اقدام شکستن انحصارطلبی فیسبوک را دشوارتر خواهد نمود.

مدیران فیسبوک اخطار داده اند که این یک پروژه فنی عظیم است و تکمیل آن سالها طول خواهد کشید چونکه این برنامه شامل رمزنگاری همه پیامها بین سه سرویس است تا فیسبوک نتواند آنها را بخواند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیسبوک یکپارچه سازی را با مسنجر و اینستاگرام شروع کرده و از تابستان در حال تست قابلیت ارسال پیام میان دو سرویس است و در هفته های آینده، ارسال این توانایی را برای همه کاربران آغاز می کند.

اما این تازه گام نخست است و شامل رمزنگاری سرتاسری نیست. مسنجر گزینه چت محرمانه را عرضه می کند اما این سطح از رمزنگاری در آپدیتهای اینستاگرام وجود ندارد. پیامهای واتس اپ رمزنگاری شده اند و ازاین رو، فیسبوک قبل از برقرار کردن ارتباط میان سه اپلیکیشن، باید این توانایی را بین مکالمات مسنجر و اینستاگرام ایجاد کند.

منبع:

1399/07/12
13:57:17
5.0 / 5
1287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب