امضای دو تفاهم نامه در زمینه كاربردهای ۵G در ایران

امضای دو تفاهم نامه در زمینه كاربردهای ۵G در ایران به گزارش عصر لینك معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از امضای دو تفاهم نامه در حوزه های خدمات پزشكی و حمل و نقل در بستر تكنولوژی نسل پنجم ارتباطات (۵G) اطلاع داد.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، ستار هاشمی، اظهار نمود: یکشنبه ۶ مهرماه در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات دو تفاهم نامه در حوزه های خدمات پزشکی و حمل و نقل هوشمند امضا می شود. این تفاهم نامه نخست میان معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به امضا می رسد.
وی با اشاره به هدف از امضای این تفاهم نامه خاطرنشان کرد: هدف از این تفاهم نامه عرضه مشاوره خدمات پزشکی از راه دور در بستر تکنولوژی های جدید بخصوص نسل پنجم ارتباطات است و در این حوزه از بستر ارتباطی شرکت ایرانسل استفاده می شود.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات درباره تفاهم نامه دوم هم خاطرنشان کرد: تفاهم بعدی بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت ایرانسل امضا می شود.
هاشمی اظهار داشت: با امضای این تفاهم نامه، حمل و نقل هوشمند با استفاده از ظرفیت تکنولوژی های جدید به صورت آزمایشی در منطقه آزاد کیش، عملیاتی خواهد شد و از قابلیت های اینترنت اشیا هم در این عرصه استفاده می شود. پیاده سازی سایر کاربست های تکنولوژی نسل پنجم ارتباطات در صنایع مختلف، با همکاری سایر اپراتورها هم در دستور کار قرار دارد.1399/07/04
20:40:36
1253
5.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب