جزئیات جدید از مذاكره تیك تاك و اوراكل

جزئیات جدید از مذاكره تیك تاك و اوراكل عصر لینك: احتمال دارد تیك تاك برای جلوگیری از اعمال تحریم های آمریكا مقابل خود تمامی دفاتر مركزی این شركت در سراسر جهان را به آمریكا منتقل كند.به گزارش عصر لینک به نقل از انگجت، همین طور بایت دنس شرکت مالک تیک تاک در چین الگوریتم های مورد استفاده در اپلیکیشن به اشتراک گذاری ویدئوی مذکور را حفظ خواهد کرد، اما اورکل کنترل داده های کاربران آمریکایی را در اختیار می گیرد.
پس از آنکه مایکروسافت و بایت دنس بر سر مالکیت و کنترل تیک تاک به توافق نرسیدند، اوراکل با شرکت چینی وارد مذاکره شد و در نهایت قرار شد پس از انتقال دفاتر تیک تاک در جهان به آمریکا، اوراکل نیز بعنوان یک سهام دار جز قسمتی از سهام تیک تاک را در اختیار بگیرد.
قرار است جزئیات بیشتر در مورد این همکاری روز سه شنبه اعلام گردد. تیک تاک در آمریکا میلیون ها کاربر دارد و ترامپ به بهانه نگرانی های امنیتی و در اصل با هدف تملک این اپلیکیشن موفق اولتیماتوم ۹۰ روزه برای فروش تیک تاک به یک شرکت آمریکایی تعیین کرده بود.
در این میان بایت دنس تنها موفق شده مالکیت خود بر الگوریتم برنامه تیک تاک را حفظ کند. قبل از این چین قوانین تجاری تازه ای را وضع کرده بود تا صادرات نرم افزارهای هوش مصنوعی را به کشورهای خارجی محدود کند و بایت دنس هم بر اساس همین قانون قادر به فروش اطلاعات الگوریتم هوش مصنوعی تیک تاک به شرکت های آمریکایی نیست.
ترامپ مدعی شده بود تیک تاک که در آمریکا بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد، اطلاعات کاربران آمریکایی را در اختیار دولت چین قرار می دهد و از همین رو یک تهدید امنیت ملی است. منابع اطلاعاتی مستقل ادعاهای ترامپ را تأیید نکرده اند.


منبع:

1399/06/27
11:31:13
5.0 / 5
1578
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب