3 پلت فرم حوزه هوش مصنوعی رونمایی گردید

3 پلت فرم حوزه هوش مصنوعی رونمایی گردید عصر لینك: 3 پلت فرم حوزه هوش مصنوعی با حضور معاون علمی و فناوری به مرحله رونمایی رسید.به گزارش عصر لینک به نقل از مهر، قبل از ظهر امروز، ۳ پلت فرم حوزه هوش مصنوعی با حضور سورنا ستاری و مهدی محمدی، دبیر ستاد توسعه فناوری اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی در محل معاونت علمی و فناوری رونمایی گردید.
دکتر مهدی محمدی در این مراسم اظهار داشت: استارت آپها و کسب و کارها می توانند تا یک ماه به صورت رایگان از پلتفرمهای این شرکتهای دانش بنیان که امروز رونمایی می شوند بهره مند شود.
پلتفرمی بر پایه هوش مصنوعی با ۴۰ ماژول هوش مصنوعی
یکی از سامانه هایی که در این مراسم رونمایی گردید سامانه ای بود که کاربردهای مختلفی داشت و در شرایط اپیدمی کرونا هم قابل استفاده می باشد. برگزاری آزمون های مجازی در شرایط شیوع ویروس کرونا ویروس یکی از کاربردهای این سامانه است که تابحال در اختیار دانشگاه آزاد و قسمتی از دانشگاه تهران قرار گرفته است.
در این بخش، امکاناتی همچون تشخیص چهره، سلامت پاسخ های داده شده، تطبیق صوت و پاسخ دهنده، نظارت آنلاین در زنده بودن تصاویر ارسالی و تبدیل پاسخنامه های متنی به صوت اندیشیده شده است.
یکی دیگر از بخش های این سامانه «داشبورد کرونا» بود که بعنوان دستیار متخصصین رادیولوژی عمل می کند و سرعت و دقت تشخیص کوید ۱۹ را بوسیله پردازش تصاویر سی تی اسکن قفسه سینه می افزاید. این سامانه با بهره گیری از نوآوری در پیش پردازش تصاویر و الگوریتم های یادگیری ژرف می تواند ناهنجاری هایی که در مراحل ابتدایی در تصاویر سی تی اسکن قفسه سینه دیده نمی شوند را تشخیص دهد. این سامانه در بیمارستان سینا پیاده سازی شده است.
از دیگر بخش های این پلت فرم «سامانه دیپلماسی» برای تحلیل اخبار و گزارش های ترند شده در شبکه های اجتماعی است که در اختیار وزارت امور خارجه قرار گرفته است.
بخش دیگری که مربوط به حضور و غیاب می شود نیز در دانشگاه صنعتی شریف اجرایی شده است.
تولید محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی در زمینه پردازش صوت، تصویر و متن
دیگر پلتفرمی که مبتنی بر هوش مصنوعی فعالیت می کند و محصول آن رونمایی گردید سامانه ای کاربردی در پردازش صوت، تصویر و متن بود. این شرکت با هدف تولید و توسعه محصولات و راهکارهای خلاقانه در حوزه فناوری اطلاعات و بطور خاص هوش مصنوعی توسط تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر ایران تاسیس شده که در زمینه پردازش و تحلیل متن، پردازش تصویر و ویدئو، پردازش و تحلیل گفتار، ذخیره سازی و پردازش کلان داده ها، ارائه تحلیل های هوشمند، خدمات هوشمند استخراج اطلاعات، تولید سامانه های هوشمند، طراحی داشبوردهای اختصاصی به کسب و کارها خدمات ارائه می کند.
این سامانه بیش از 60 ماژول مبتنی بر هوش مصنوعی را می تواند به کسب و کارها عرضه نماید.
پردازش متن به گفتار، هوش تجاری، پردازش زبان های طبیعی، پردازش تصاویر و ویدئو و تحلیل شبکه های اجتماعی از کارکردهای سامانه پیاده سازی شده از طرف این پژوهشگران است.
تولید سامانه ای برای ارائه دهنده خدمات در بخش های نفتی
از دیگر شرکتهایی که در این مراسم با حضور معاون علمی و فناوری رونمایی گردید مربوط به شرکت تولید کننده محصولات مبتنی بر پردازش تصویر و متن و فعالیت در بازارهای بین المللی بود که سامانه پایش محیط صنعتی را طراحی نموده است.
هم اکنون ۳ رقیب برای محصولات این شرکت وجود دارد.
سامانه پایش محیط صنعتی از دستاوردهای این شرکت است که در آن امکاناتی چون کنترل کارکنان از لحاظ تجهیز آنها به ابزارهای ایمنی، کنترل حضور آتش نشانان، ارگونومی بدن کارکنان در هنگام کار کردن در محیط صنعتی و کنترل حضور و غیاب آن پیش بینی شده است. این سامانه قادر می باشد که دوربین های مدار بسته متصل شود و محیط های صنعتی مورد آنالیز و تحلیل قرار دهد.


منبع:

1399/06/01
23:07:08
5.0 / 5
1839
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب