در بازار خرید و فروش آنلاین؛

كانادا در مورد انحصارطلبی آمازون تحقیق می كند

كانادا در مورد انحصارطلبی آمازون تحقیق می كند به گزارش عصر لینك مقامات كانادایی از تحقیقات خود در مورد انحصارطلبی شركت آمازون و سوءاستفاده این شركت از تسلطش بر بازار خرید و فروش آنلاین اطلاع داده اند.به گزارش عصر لینک به نقل از آسین ایج، دفتر رقابت دولت کانادا در حال بررسی این مورد است که آیا آمازون برای فروش کالاهای عرضه شده خود بر مشتریان اعمال نفوذ می کند یا خیر. همینطور این دفتر مشخص خواهد نمود آیا آمازون تلاش می کند کالاهای شرکت های رقیب را از میدان به در کند و از میزان فروش آنها بکاهد یا خیر.
برخی شرکت های رقیب، آمازون را متهم به طراحی یک استراتژی برای اعمال نفوذ بر مشتریان کرده اند تا آنها از خرید کالاهای عرضه شده شرکت های رقیب آمازون اجتناب کنند و تنها کالاهای خود این شرکت را بخرند.
آمازون همینطور به کوشش برای پیشگیری از فروش کالاها و تولیدات شرکت های رقیب در وبسایت های ثالث با قیمت هایی پایین تر از کالاهای مشابه موجود در سایت آمازون متهم شده است.
سخنگوی آمازون در واکنش به اعلام این خبر از همکاری کامل این شرکت با تحقیقات مورد اشاره اطلاع داده و افزوده که آمازون همیشه از کسب و کارهای متوسط و کوچک پشتیبانی می کند و به خصوص متعهد به این کار در کشور کانادا است.
در سال های اخیر دولت های اروپایی، آمریکا و کانادا بارها در مورد عملکرد شرکت های بزرگ فناوری آمریکایی مانند گوگل، آمازون، فیسبوک و اپل به دلیل انحصارطلبی تجاری تحقیق کرده اند و شرکت های مورد اشاره در بعضی موارد به همین علت به پرداخت جریمه نقدی محکوم شده اند.


منبع:

1399/05/26
14:23:36
5.0 / 5
1750
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب