چین دیگر كارخانه دنیا نیست

چین دیگر كارخانه دنیا نیست شركت تأمین كننده اصلی اپل و دهها غول فناوری دیگر با بیان این كه روزهای چین بعنوان كارخانه جهان به علت جنگ تجاری به پایان رسیده، می خواهد زنجیره تأمین خویش را بین بازار چین و آمریكا تقسیم كند.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، یونگ لیو، رئیس هیات مدیره "هون های پرسیژن اینداستری" که به فاکسکان مشهور است، اعلام نمود این شرکت در خارج از چین که پایگاه اصلی تولید دستگاههایی مانند گوشی آیفون و کامپیوتر های شخصی دل و نینتندو سوییچ است، به تدریج ظرفیت تولید بیشتری اضافه خواهد نمود. سهم تولید در خارج از چین حالا ۳۰ درصد در مقایسه با ۲۵ درصد در ژوئن گذشته است.

رییس فاکسکان در زمان اعلام نتایج مالی شرکتش به خبرنگاران اظهار داشت: این ظرفیت با اقدام این شرکت برای انتقال تولید بیشتر به جنوب شرقی آسیا و سایر مناطق برای اجتناب از روبرو شدن با افزایش تعرفه های آمریکا ضد کالاهای ساخت چین، افزایش پیدا خواهد نمود.

لیو اظهار داشت: مهم نیست هند، جنوب شرقی آسیا یا آمریکا باشد، یک اکوسیستم تولید در هر منطقه وجود خواهد داشت و باآنکه چین همچنان نقش مهمی در امپراطوری تولید فاکسکان ایفا می کند اما روزهای این کشور بعنوان کارخانه جهان به پایان رسیده است.

تشدید تنشهای تجاری میان واشنگتن و پکن تولیدکنندگان دستگاه را واداشته پایگاه تولید خویش را متنوع کنند و لیو سال قبل اعلام نمود آیفون که ارزشمندترین محصول اپل است در صورت ضرورت می تواند خارج از چین تولید شود. این دو کشور به مذاکرات تجاری ادامه می دهند اما اظهارات رئیس فاکسکان نشان داده است که زنجیره تأمین دستگاههای الکترونیکی که در چین متمرکز شده بود در بلندمدت به نقاط دیگر پخش خواهد شد.

این شرکت تایوانی درآمد خالص بهتر از حد انتظار ۷۷۸ میلیون دلار را برای سه ماهه منتهی به ژوئن اعلام نمود که به کمک تقاضای فزاینده برای آی پد و مک بوک حاصل شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فاکسکان در حال متحول کردن فعالیت های چین محور خود است و یکی از شرکای مونتاژ اپل است که می خواهد فعالیتهایش را در هند توسعه دهد و با این مبادرت به گسترش حضور سازنده آیفون در این کشور که ۱.۳ میلیارد نفر جمعیت دارد و خارج کردن بخشی از زنجیره تأمین این شرکت آمریکایی از چین کمک می نماید.

رقبای چینی هم چالش فزاینده ای برای فاکسکان بوجود آورده اند. شرکت "لوکس شیر پرسیژن اینداستری" بعد از قراردادی که در ژوییه برای خرید کارخانه تولید گوشی اپل از شرکت ویسترون کورپ امضا کرد، اولین تولیدکننده چینی آیفون خواهد شد. باآنکه فاکسکان همچنان سفارش برای تولید مدل های گرانتر آیفون را حفظ خواهد نمود اما لوکس شیر با ورود به حوزه تولید مدل های میانی آیفون، بخشی از سهم بازار این شرکت را تصرف می کند.

منبع:

1399/05/23
11:42:21
1919
5.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب