بزرگترین انجمن كامپیوتری دنیا خواهان تعلیق فناوری تشخیص چهره شد

بزرگترین انجمن كامپیوتری دنیا خواهان تعلیق فناوری تشخیص چهره شد عصر لینك: بزرگترین انجمن كامپیوتری دنیا كه بیش از صد هزار دانشجو و متخصص علوم مختلف كامپیوتر در آن عضویت دارند، خواهان عدم استفاده دولت ها و بخش خصوصی از فناوری تشخیص چهره شد.به گزارش عصر لینک به نقل از ان بی سی نیوز، انجمن ماشین های حسابگر که قدیمی ترین انجمن علمی و فنی و آموزشی در رشته کامپیوتر در جهان بوده و در سال ۱۹۴۷ تأسیس شده هر سال جایزه علمی معتبر تورینگ را نیز اعطا می کند.
این انجمن رشد حرفه ای تعداد اعضایش را با فراهم کردن فرصت ها برای یادگیری مادام العمر، توسعه حرفه ای و شبکه ارتباطی حرفه ای پشتیبانی می کند. مقر این انجمن آموزشی بین المللی در نیویورک بوده و دارای ۱۷۰ شعبه محلی نیز هست.
انجمن مذکور در بیانیه روز سه شنبه خود تصریح کرده که فناوری های کنترل و نظارت اغلب به شکلی غرض ورزانه مورد استفاده قرار می گیرند و پس استفاده از آنها سبب لطمه دیدن برخی گروه های لطمه پذیر و محروم در جامعه می شود. همچون این گروه ها می توان به اقلیت های قومی، نژادی و جنسیتی اشاره نمود.
در بخش دیگری از بیانیه مورد اشاره که در کمیته سیاست گذاری فناوری انجمن مذکور تهیه شده، آمده است: فناوری مورد اشاره بسته به نحوه استفاده می تواند مفید یا مضر باشد. ولی سواستفاده از آن موجب به خطرافتادن حقوق بشر و حقوق قانونی افراد و نقض حریم شخصی آنها و زیر سوال رفتن عدالت و آزادی های شخصی خواهد شد. از همین رو سیاست گذاران باید از تعلیق استفاده از این فنآوری تا زمان تعیین استانداردهای دقیق، عادلانه و مسئولانه حمایت کنند.


منبع:

1399/04/13
12:20:10
2577
5.0 / 5
تگهای مطلب: آموزش , استاندارد , حقوق , فناوری
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب