روحانی در جلسه شورای عالی فضای مجازی:

ایجاد شبكه ملی اطلاعات امن و ارزان همیشه مورد تاكید دولت بوده است

ایجاد شبكه ملی اطلاعات امن و ارزان همیشه مورد تاكید دولت بوده است عصر لینك: جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رئیس جمهور اجرا شد.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی در سال جدید و بعد از شیوع کرونا، با قدردانی از کوشش های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی و دیگر دستگاه ها مانند وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پرورش برای ارائه خدمات بسیار بهادار به مردم و جامعه در روزهای مواجهه کشور با شیوع کرونا، گفت: استفاده از فضای مجازی در بخش های مختلف همچون طرح غربالگری و امور آموزشی مدارس و دانشگاه ها کمک بزرگی به اجرای فاصله گذاری اجتماعی و مقابله موثر با کرونا کرده است.
رئیس جمهور اظهار داشت: با الکترونیکی شدن خیلی از خدمات، مانند پرداخت قبوض آب، برق و گاز و بیمه درمانی در وقت وهزینه زندگی مردم راندمان خوبی انجام شده است.
روحانی اضافه کرد: باتوجه به ادامه شیوع کرونا، لازم است وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات با بهره بردن از تجربیات و دستاورد تدریس دروس در صدا و سیما و فضای مجازی برنامه خودرا برای سال تحصیلی جدید تدوین کنند تا در صورت ضرورت مورد بهره برداری قرار گیرد و اگر مصوبه ای برای اصلاح و ارتقاء شبکه های آموزشی کشور نیاز است مرکز ملی فضای مجازی آنرا بررسی و به شورای عالی عرضه خواهد کرد.

رئیس جمهور با اعلان اینکه فاصله گذاری اجتماعی باید بعنوان یک اصل مهم مورد توجه همگان قرار گیرد، اشاره کرد: بخش های مختلف و مهمی مانند اقتصاد و خدمات باید حتی الامکان بوسیله دولت الکترونیک دنبال شود؛ برای توسعه شبکه ها بمنظور دسترسی و استفاده همگان، مسئولیت سنگینی بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که باید با همکاری دستگاه های خدماتی سریع تر صورت گیرد.
روحانی اضافه کرد: ایجاد و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات امن و ارزان همیشه مورد تاکید دولت بوده و باید در این راستا تلاش نماییم.
رئیس جمهور همین طور با تجلیل از خدمات و نقش بهادار علی لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در جلسات شورای عالی فضای مجازی، به دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس یازدهم که برای نخستین بار در این نشست حضور یافته بود، خوش آمد گفت.
در این نشست معماری، اجزا و لیست خدمات شبکه ملی اطلاعات نهایی شد و به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسید.
برمبنای مصوبه شورای عالی فضای مجازی اجزای شبکه ملی اطلاعات شامل شبکه های هسته، تجمیع و دسترسی، مراکز تبادل ترافیک، شبکه های توزیع محتوا، شبکه های اختصاصی، مراکز داده عمومی، قطب های مراکز داده و مرکز مدیریت و رصد است.
منبع:

1399/04/11
14:00:47
2466
5.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب