اخطار پارلمان انگلیس به فیسبوك و گوگل درمورد اخبار جعلی

اخطار پارلمان انگلیس به فیسبوك و گوگل درمورد اخبار جعلی به گزارش عصر لینك یكی از كمیته های پارلمانی مجلس اعیان انگلیس به فیسبوك و گوگل اخطار داد باید استفاده از الگوریتم های شناسایی كننده اخبار جعلی را تشدید كنند.به گزارش عصر لینک به نقل از سی نت، کمیته فناوری های دیجیتال مجلس اعیان انگلیس در گزارشی که در این حوزه منتشر نموده اخطار داده که دموکراسی به دلیل انتشار گسترده اخبار و اطلاعات دروغ در فضای مجازی به شکل جدی مورد تهدید قرار گرفته است.
در این گزارش ۴۵ سفارش به دولت انگلیس در جهت مقابله با انتشار گسترده اخبار جعلی در فضای مجازی عرضه شده و اخطار داده شده که شکست در این حوزه خطرات جدی را برای این کشور به وجود می آورد.
در بخشی از گزارش مورد اشاره از اینکه انتشار اخبار دروغین سلامت و بهداشت مردم را در عصر شیوع کرونا تهدید کند، اظهار نگرانی شده و نسبت دادن شیوع کرونا به نصب دکل های نسل پنجم تلفن همراه یکی از این شایعات نگران کننده دانسته شده است.
در گزارش مورد اشاره شبکه های اجتماعی و به خصوص گوگل و فیسبوک همچون ابزار انتشار اخبار دروغین دانسته شده اند و از مدیران این دو شرکت خواسته شده الگوریتم های کنترل محتوای ارسالی کاربران را تقویت نمایند تا دروغ پراکنی کمتر شود. همینطور تصریح شده که الگوریتم های مذکور باید مانع از وقوع تبعیض در فضای مجازی شده و شفافیت را تقویت نمایند تا کاربران پلت فرم ها بتوانند راحتتر و دقیق تر در مورد موضوعات سیاسی همچون انتخابات تصمیم گیری کنند.


منبع:

1399/04/10
13:24:45
5.0 / 5
2550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب