مسئولان فضایی مطرح كردند:

دعوت از نمایندگان مجلس برای بازدید از پروژه های فضایی

دعوت از نمایندگان مجلس برای بازدید از پروژه های فضایی رئیس سازمان فضایی ایران با عرضه پیشنهاد بازدید از پروژه های فضایی به نمایندگان مجلس، اظهار داشت: نمونه پروازی بلوك انتقال مداری ماهواره تا چندماه دیگر آماده می شود.به گزارش عصر لینک به نقل از مهر، مرتضی براری در توئیتر خطاب به اظهارات محسن دهنوی نماینده مجلس در مورد عدم پیشرفت پروژه های فضایی نوشت: جناب آقای ⁦دهنوی بعد از دعوت رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، یکبار دیگر از جنابعالی دعوت می کنم بازدیدی از پروژه های فضایی ایران با حضور خبرنگاران داشته باشید تا قضاوت هایی مبتنی بر واقعیت به جامعه عرضه دهید
معاون وزیر ارتباطات افزود: آمادگی نشست مشترک و گزارشی از دستاوردهای فضایی هم وجود دارد.
وی اظهار داشت: طی مدت زمان ۶ سال قبل زیرساخت های لازم (ایستگاه پرتاب، ماهواره، ماهواره بر، مرکز کنترل و هدایت، ایستگاه دریافت و مرکز پردازش) برای گذر از مدار تحقیقاتی ۲۵۰ کیلومتر به مدار عملیاتی ۵۰۰ کیلومتر و تزریق ماهواره ها تا وزن ۲۵۰ کیلوگرم در این مدار توسعه یافت و الان در حال تثبیت فناوری هستیم.
براری افزود: همزمان هم زیرساخت های لازم برای دستیابی به مدارات بالاتر در حال توسعه است مانند بلوک انتقال مداری سامان که قابلیت انتقال ماهواره از مدار ۴۰۰ کیلومتری را به مدار ۷۰۰۰ کیلومتری دارد و الان مدل کیفی آن تکمیل و ساخت نمونه پروازی هم تا چند ماه دیگر تمام می شود.
رئیس سازمان فضایی تصریح کرد: سیاست را جایگزین صداقت نکنیم. بودجه فضایی در ۲/۵سال دولت دوازدهم دو برابر دولت قبل شده است. آقای جهرمی نه تنها فعالیت فضایی را متوقف نکردند، بلکه رونق بی سابقه دادند.
در همین حال حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران هم در توئیتر خطاب به محسن دهنوی اظهار داشت: از شما دعوت می کنم تا بازدیدی از پژوهشگاه فضایی ایران داشته باشید، تا به شما نشان دهیم برنامه های فضایی کشور با قدرت و با تاکید بر عزم جوانان متخصص کشور و راهبری سازمان فضایی ایران با توان مضاعف در حال پیشرفت است و هیچ خللی به آن وارد نشده است.

1399/04/03
15:56:45
5.0 / 5
2638
تگهای مطلب: توئیتر , دستاورد , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب