بررسی مسائل حوزه ارتباطات در مجلس

آصفری: طرح هر ایرانی یك تلویزیون اینترنتی مغایر با قانون اساسی بود

آصفری: طرح هر ایرانی یك تلویزیون اینترنتی مغایر با قانون اساسی بود نماینده مردم اراك در مجلس اظهار داشت: طرح «هر ایرانی یك تلویزیون اینترنتی» كه خردادماه سال قبل رونمایی گردید مغایر با قانون اساسی بود.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، محمد حسن آصفری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مسائل حوزه ارتباطات خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: از بی عفتی فضای ولنگار و بی تقوایی موجود در فضای مجازی گلایه می کنم. بحث تدین برای شما چقدر مطرح است؟
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رونمایی طرح «هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی» که هشتم خردادماه در وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده بود، اظهار داشت: این طرح از چند جهت شائبه برانگیز بود. برپایه اصل ۷۵ و ۴۴ قانون اساسی و تفسیر شورای نگهبان رسانه فراگیر همچون رادیو و تلویزیون تحت امر مستقیم رهبر انقلاب بوده و از وظایف اختصاصی حاکمیت است که تنها از راه سازمان صداوسیما باید اداره شود.
آصفری با استناد به نامه ای از مقام معظم رهبری اظهار نمود: رهبری در نامه ۱۳۹۶.۶.۲۲ به صراحت مسئولیت تنظیم مقررات و اقدامات فضای مجازی را منحصرا به صداوسیما دادند. پس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حق ورود به لایه عرضه خدمات و تولید محتوا را ندارد، بلکه فقط وظیفه تأمین زیرساخت به عهده اوست.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی طرح «هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی» را مغایر قانون اساسی عنوان نمود و اظهار داشت: آقای وزیر می گوید پیرزن خوزستانی و اراکی کالای مورد نیاز خویش را از راه اینترنت خریداری می کند سوال من این است که پول این خریدها به جیب چه کسانی می رود؟، چرا فضاهای در اختیار تولید داخل را حمایت نمی کنیم؟ ۲۵ درصد پهنای باند در اختیار سرورهای خارجی است.
آصفری در انتهای سخنان خود خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: اقداماتی که در فضای مجازی انجام می شود غیر از یک کودتا و ناتوی فرهنگی ضد ارزشها، آرمان های امام خمینی (ره) و وصیت نامه شهدا نیست. شهدایی که اگر امروز نبودند شما به وزارت نمی رسیدید بروید اینستاگرام را مشاهده کنید اگر کودک شما به سن جوانی برسد، اجازه می دهید از اینستاگرام استفاده کند؟.1399/04/01
14:49:46
5.0 / 5
2532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب