براساس آمار جدید؛

كرونا ۱۱۷هزار شغل مربوط به فناوری اطلاعات را در آمریكا از بین برد

كرونا ۱۱۷هزار شغل مربوط به فناوری اطلاعات را در آمریكا از بین برد به گزارش عصر لینك تازه ترین آمار انتشار یافته توسط دولت آمریكا نشان داده است حدود ۱۱۷ هزار نفر از افراد شاغل در حوزه فناوری اطلاعات در این كشور شغلشان را از ماه مارس و به دنبال انتشار كرونا از دست داده اند.به گزارش عصر لینک به نقل از زددی نت، اطلاعاتی که توسط دفتر کار آمریکا انتشار یافته حاکی می باشد در شرایطی که میزان کاهش اشتغال در آمریکا طی ماه های آوریل تا می در برخی از حوزه ها چندان چشم گیر نبوده، اما این کاهش در مشاغل در رابطه با فناوری اطلاعات قابل توجه بوده است.
بر اساس برآوردهای مؤسسه ای جانکو، تا ماه مارس سال ۲۰۲۰ و پیش از همه گیر شدن ویروس کرونا، در مجموع ۳.۶۵۵ میلیون نفر در آمریکا در حوزه فناوری اطلاعات مشغول به کار بوده اند که از این افراد ۶۱ درصد در حوزه طراحی محصولات کامپیوتری و خدمات مرتبط، ۱۹ درصد در حوزه مخابرات، ۱۰ درصد در حوزه پردازش داده و خدمات میزبانی و ۱۰ درصد در دیگر حوزه های فناوری اطلاعات مشغول به کار بوده اند.
اما بررسی دوباره آماری در ماه آوریل نشان داده است که تعداد کل این شاغلین به ۳.۵۳۸ میلیون نفر کاهش یافته است. ای جانکو که قبلاً سال ۲۰۲۰ را سالی پر رونق برای صنعت فناوری اطلاعات دانسته بود، پیشبینی های خویش را تغییر داده و بر این باور است که امسال میلادی در بهترین حالت تنها حدود ۳۵ هزار فرصت شغلی جدید در این بخش خلق خواهد شد.
شرکت مورد اشاره ابراز امیدواری کرده پس از بازگشایی مؤسسات اقتصادی بعد از اتمام سیاست های قرنطینه، اتمام نا آرامی های خیابانی، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، استخدام در حوزه آی تی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ رونق بگیرد.
برآوردها حاکیست که بیشتر از ۸۵ درصد از شاغلان آی تی در آمریکا قادر به دورکاری بدون احتیاج به حضور در محل کارشان هستند.


منبع:

1399/03/18
13:50:09
2578
5.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب