وزیر ارتباطات اعلام كرد

واگذاری یك میلیون اشتراك اینترنت پرسرعت خانگی به ترتیب ثبت نام

واگذاری یك میلیون اشتراك اینترنت پرسرعت خانگی به ترتیب ثبت نام عصر لینك: به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، یك میلیون اشتراك خانگی اینترنت آماده واگذاری و اولویت واگذاری با كسانی است كه زودتر ثبت نام كنند، فرایند ثبت نام هم به صورت تمام الكترونیكی انجام می شود.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، یکی از طریق های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی VDSL به جای ADSL است. با جایگزینی سرویس ADSL با VDSL، بدون اینکه تجهیزات مشترک عوض شود، می توان تجهیزات را با استفاده از فیبر نوری به نزدیک کاربران برد و بعد از آن روی همان سیم مسی است، اما با این کار فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی به ۳۰۰ متر کاسته می شود و می توان سرعت را تا ۷۰ مگابیت افزایش داد. محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بارها به این مورد اشاره کرده و چندی قبل هم از چهار برابر شدن سرعت اینترنت خانگی با این جایگزینی اطلاع داد.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- به نظرسنجی انجام شده از کاربران اینستاگرام درباره استفاده از اینترنت ثابت و خانگی اشاره کرده و نوشت: بر مبنای نظر شما برنامه ریزی عملیاتی کردیم که در سال پیش رو با تمام توان شبکه ی اینترنت خانگی را گسترش بدیم و میلیون ها اشتراک جدید خانگی با کمترین کاغذبازی اداری و در کمترین زمان ممکن (۴۸ ساعت از ثبت درخواست تا راه اندازی در منزل) تحویل شما دهیم و از سویی هم با VDSLسرعت اینترنت خانگی فعلی را چهار برابر نماییم.


وی با اشاره به اینکه دوران گواهی بردن برای گرفتن اینترنت ۱۲۸خیلی وقت است که تمام شده، اضافه کرد: همین الان یک میلیون اشتراک خانگی اینترنت در مناطق «شهری» و «روستایی»، آماده واگذاری شده است، تا شما پول کمتری جهت استفاده از اینترنت پرداخت کنید. هر چند برای همه کافی نیست اما فاز دوم را هم در شهریورماه آماده ی واگذاری می نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اولویت ما در واگذاری این یک میلیون اشتراک با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند. هیچ نیازی به رجوع ی حضوری هم ندارید و همه اقدامات، به صورت تمام الکترونیکی از راه زیرساختهای دولت الکترونیک فراهم گشته است. حداکثر ۴۸ ساعت بعد از ثبت نام اشتراک ها واگذار می شود و قابل استفاده است؛ بخش های مختلف به خط شده اند تا بدون معطلی کار را پیش ببرند. در ارتقای چهار برابری سرعت هم مشترکین فعلی اینترنت خانگی در اولویت هستند.
آذری جهرمی در انتها تصریح کرد: بزودی «خدمات رایگانی» را که برای مشترکین خانگی مشخص کردیم هم عرضه خواهیم کرد. اگر درخواست استفاده از خدمات اینترنت خانگی دارید، به سامانه xdslplus.ir بروید و با چند کلیک، جزو نخستین نفراتی باشید که ثبت درخواست می کنند.1399/03/06
14:18:59
5.0 / 5
2701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب