به این رسیدهای جعلی اعتباری نیست

به این رسیدهای جعلی اعتباری نیست عصر لینك: استفاده از رسیدهای جعلی به یكی از شیوه های كلاهبرداری تبدیل گشته و سودجویان بوسیله نرم افزارهای رسیدساز، مبادرت به ساخت رسیدهای جعلی می كنند كه به سبب مشابهت با نمونه های واقعی، می تواند كاربران را فریب دهد.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، این روزها شاهد یکه تازی اپلیکیشن های مختلف هستیم، اپلیکیشن هایی که توانایی انجام کارهای فراوانی را در فضای مجازی دارند، از پرداخت گرفته تا خرید، دانلود و غیره. در کنار این اپلیکشن هایی که هر روزه تبلیغ می شوند تا کاربران با نصب آنها کارهای روزانه خودرا به راحتی انجام دهند، شاهد تولید اپلیکیشن هایی هستیم که بی سروصدا وارد بازار می شوند و گاهی اوقات از طرف مجرمان حرفه ای سایبری طراحی و تولید شده اند و افراد سودجو می توانند از آنها استفاده مجرمانه داشته باشند. اپلیکیشن های رسیدساز هم از این دسته است.
بعضی از مجرمان سایبری با نصب اپلیکیشن ها روی گوشی خود و سوءاستفاده از قابلیت های آن مبادرت به کلاهبرداری از افراد هنگام خرید از فروشگاه ها کردند. این افراد پس از خرید از فروشگاه ها و یا هنگام پرداخت بدهی های خود، ادعا می کنند که وجه مورد نظر را به حساب قربانی واریز کرده اند و رسید طراحی شده را بعنوان مدرک به فرد مخاطب ارائه می دهند. رسیدی که فاقد اعتبار بوده و هیچ ارزشی ندارد اما چون شامل نام و نام خانوادگی، شماره کارت و مبلغ واریزشده به حساب مقصد است، اعتماد فرد قربانی را جلب می کند.
یکی از مهمترین راه ها برای جلوگیری از برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی و یا اطلاع از دریافت وجوه مختلف، فعال بودن سامانه پیامک حساب بانکی است. در این صورت شما از انجام هرگونه تراکنش بانکی و دریافت یا برداشت از حسابتان باخبر خواهید شد. کاربران باید پس از انجام هر تراکنش بانکی به خصوص تراکنش های با مبالغ بالا، حتما موجودی حساب خودرا چک کرده و از واریز وجه مطمئن شوند.
پلیس فتا نیز درباره کلاهبرداری با سوءاستفاده از نرم افزارهای رسیدساز جعلی آگهی داده و اعلام نمود: افراد کلاه بردار از روش های مختلفی برای جلب اعتماد شهروندان و ترغیب آنان برای اقدامات کلاهبردارانه خود بهره می برند؛ یکی از این شیوه ها استفاده از رسیدهای جعلی از انواع درگاه های پرداخت و خودپرداز و رسید دستگاه کارت خوان است. رسیدهای جعلی با بهره گیری از برنامه های نرم افزاری و دستگاه های سخت افزاری و تا حد زیادی مشابه رسیدهای واقعی توسط کلاه برداران تولید می شود.
بنا بر این به کاربران سفارش می شود برای خرید کالا و دریافت خدمات فقط از سایت های معتبر که دارای مجوزهای مربوطه اند، اقدام نمایند و با دیدن رسید پرداخت در یک سایت یا یک شبکه اجتماعی، گروه یا کانال به راحتی اعتماد نکنند؛ برای اینکه در بعضی از صفحات و گروه های پرطرفدار شبکه های اجتماعی که تاحدودی نیز تعداد دنبال کننده های زیادی دارند، برای جلب اعتماد کاربران از چنین شیوه هایی استفاده می نمایند.
منبع:

1399/03/05
13:36:15
5.0 / 5
2652
تگهای مطلب: اپلیكیشن , تولید , خدمات , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب