پوربافرانی:

با تقویت دولت الكترونیك از ترددهای غیرضروری مردم جلوگیری شود

با تقویت دولت الكترونیك از ترددهای غیرضروری مردم جلوگیری شود به گزارش عصر لینك یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی را مهم ترین اقدام برای مقابله با كرونا دانست و اظهار داشت: باید با تقویت دولت الكترونیك از ترددهای غیرضروری مردم جلوگیری شود. آخرین نمونه آن نحوه دادن كد بورسی به متقاضیان است.


عباسعلی پوربافرانی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: از آنجایی که هنوز هیچ نتیجه منطقی مستدل و علمی مربوط به سرانجام و فرجام ویروس کرونا وجود ندارد، مهم ترین مولفه برای مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی است. باید این موارد مرتب در رسانه ها و حتی در فضای مجازی آموزش و یادآوری شود.
به قول وی، مسائلی همچون شستن دست ها، استفاده از ماسک در اماکن شلوغ، رفتن به مراکز مربوطه در صورت داشتن علایم مشکوک به کرونا همچون مواردی است که مردم باید همچنان رعایت کنند؛ چون در این بیماری یک نفر می تواند چند نفر را آلوده کند. ضمن آنکه کسانی هستند که علیرغم نداشتن هیچ علائمی تست آنها مثبت اعلام شده بنابراین بهترین راه برای پیشگیری از شیوع و انتشار این بیماری فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی در توضیح اقدامات دولت برای مقابله با دولت اظهار داشت: دولت در حوزه بهداشت و درمان باید اقداماتش را استمرار دهد. غربالگری، قرنطینه و درمان و شناسایی بیماران اقدامی مهم می باشد. در بحث های علمی و دارویی هم باید مطالعات صورت گیرد. سایر نهادها همچون بسیج، سپاه و ارتش، خیریه ها و نهادهای مردمی هم همچنان پای کار باشند و کمک کنند.
وی افزود: از سوی دیگر با شیوع کرونا یک سری از کسب وکارها تعطیل شد و زیان دید کسب وکارهایی همچون گردشگری و رستوران دارها که به نظر می آید همچنان با آغاز مجدد فعالیت هایشان در آینده با مشکلاتی مواجه شوند، بنابراین دولت باید مشوق های بیشتری در بحث های مالیاتی و بیمه ای قرار دهد.
پوربافرانی با تاکید بر ضرورت تقویت دولت و بانکداری الکترونیک توضیح داد: وقتی از مردم می خواهیم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند یعنی مجبور به تردد در موارد غیرضرور نشوند؛ این مورد شامل رجوع به بانک ها هم می شود؛ نمونه بارز آن هم با استقبال مردم سرمایه گذاری شان در بورس است، ولی آنها مجبور هستند به مراکزی همچون پیشخوان دولت برای کد بورسی رجوع کنند، اما چرا باید این کار صورت گیرد؟ چون حساب ها مشخص است و به راحتی می توان هویت افراد را شناسایی کرد؛ پس در این وضعیت ضرورتی به رجوع حضوری مردم وجود ندارد. این کار تنها سبب تجمع بیشتر مردم می شود.
منبع:

1399/02/16
13:48:15
5.0 / 5
2796
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب