سخت گیری ها بیشتر می شود

كره جنوبی چطور با ارزهای دیجیتالی كنار می آید؟

كره جنوبی چطور با ارزهای دیجیتالی كنار می آید؟ عصر لینك: كره جنوبی به منظور كنترل استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت كوین، استفاده از حساب های كاربری غیرحقیقی را ممنوع اعلام نموده است.به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت زد دی نت، این روزها كه بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب سایت ها، حساب های كاربری و پلتفرم های بسیاری برای استخراج بیت كوین یا بیت كوین ماینینگ بوجود آمده است تا بتوانند با استفاده از آنها به خرید و فروش و مبادلات تجاری كلان اقدام نمایند.

كره جنوبی به منظور تحت كنترل قرار دادن این مبادلات تجاری حالا تصمیم گرفته است كه تنها افراد با حساب های كاربری بانكی معین و مشخصی كه در سیستم های مبادلات بانكی ثبت و رجیستر شده اند، قادر خواهند بود با ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده خرید و فروش كنند. بدین ترتیب سایر حساب های كاربری نامشخص از انجام مبادلات تجاری منع خواهند شد و این قانون از سه شنبه هفته آینده یعنی ۳۰ ژانویه اجرا و عملی خواهد شد.

روش این كار به این صورت است كه تنها حساب های كاربری مجازی كه اطلاعات مشخص كاربر آن در بانك های مربوطه در كشور كره جنوبی ثبت و رجیستر شده باشد، قابلیت تبادل ارز و خرید و فروش با ارزهای دیجیتالی همچون بیت كوین و مونرو را خواهند داشت.

بسیاری از هكرها و مجرمان سایبری این روزها به منظور استخراج بیت كوین ماینینگ، از حساب های كاربری، مرورگرهای اینترنتی و دستگاه های متصل به اینترنت كاربران (گوشی همراه و رایانه) بدون اجازه آنها سوءاستفاده می كنند و این امر می تواند مشكلات و چالش های متعددی را برای كاربران در فضای اینترنت تولید كند.

به نظر می رسد كره جنوبی با راهكار و تدابیر مناسبی كه برای كنترل و مدیریت ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده اندیشیده است، می تواند كمك بسزایی به افزایش امنیت و عدم گمراهی مبادلات تجاری كلان در كشورش شود. چراكه در شرایط حساس كنونی جهان دیگر هیچ كشوری نمی تواند به صورت كامل استفاده و استخراج ارزهای دیجیتالی همچون بیت كوین را ممنوع كند زیرا مجرمان سایبری بسیاری توانایی دور زدن این قوانین و ممنوعیت ها را هم دارند. پس بهترین راهكار ممكن آن است كه قوانین مناسبی را برای كنترل و مدیریت بهینه تولید كنند تا بسترهای سوءاستفاده و تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز نظیر قاچاق دارو، اسلحه، تجهیزات تروریستی را از بین ببرد.
1396/11/04
15:11:31
5.0 / 5
4789
تگهای مطلب: اینترنت , دیجیتال , سایبر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب