در نوروز كرونایی؛

تحلیل مسیریاب بومی از كاهش مراجعات مردم به مكان های پرتردد

تحلیل مسیریاب بومی از كاهش مراجعات مردم به مكان های پرتردد به گزارش عصر لینك گزارش نقشه و مسیریاب بومی نشان كاهش و تغییر مراجعات مردم به مكان های پرتردد در دوران كرونا در روزهای نوروز را نشان داده است.


به گزارش عصر لینك به نقل از مهر، نقشه و مسیریاب بومی «نشان» با تحلیل داده های كاربران در بازه زمانی مربوط به ۲۰ اسفند ۹۸ تا ۲۰ فروردین ۹۹ از كاهش مراجعات مردم به مكان های پرتردد اطلاع داده است. این گزارش كه با هدف كمك به تصمیم گیران و برای تصمیم گیری بهتر و آگاهی عمومی از روند شهرهای مختلف به دنبال شیوع كرونا به دست آمده، میزان مراجعات كاربران را در ۱۱ شاخص و دسته بندی بومی در مقایسه با رفتار كاربران در بهمن ماه سال ۹۸ مورد بررسی قرار داده است. این اطلاعات با تجمیع حجم بزرگی از درخواست های مسیریابی، جستجو، داده های ترافیكی گردآوری شده و همینطور مشاركت و گزارشات ثبت شده توسط كاربران «نشان« در بازه زمانی یك ماه تولید شده است.
بررسی های صورت گرفته وضعیت تردد و میزان رجوع كاربران به اماكن مختلف كشور به شرح زیر است: میزان رفتن به فرودگاههای كشور ۵۸ درصد كاهش پیدا كرد. میزان رفتن به بانك ها و خودپردازهای كل كشور ۶۲ درصد كاهش پیدا كرد. میزان رجوع حمل و نقل شهری و قطار شهری كل كشور ۵۸ درصد كاهش پیدا كرد. میزان رفتن به هایپرماركت ها، فروشگاههای زنجیره ای و میادین میوه و تره بار ۵۱ درصد كاهش پیدا كرد. میزان رفتن به پمپ گاز و پمپ بنزین در كل كشور ۴۹ درصد كاهش پیدا كرد. میزان رفتن به بیمارستان، درمانگاه، داروخانه و سایر مراكز درمانی ۶۰ درصد كاهش پیدا كرد. میزان رفتن به ادارات و سازمان های دولتی ۷۷ درصد كاهش پیدا كرد. میزان رفتن به مساجد در كل كشور ۷۹ درصد كاهش پیدا كرد. میزان رفتن به پارك ها و بوستان های كل كشور ۵۴ درصد كاهش پیدا كرد. میزان رفتن به فروشگاههای موادغذایی، سوپرماركت، نانوایی، میوه و سبزی فروشی، قصابی و لبنیاتی ها در كل كشور ۵۲ درصد كاهش پیدا كرد. میزان رفتن به رستوران، كافی شاپ، فست فود در كل كشور ۷۴ درصد كاهش پیدا كرد. این گزارش برای ۸ شهر تهران، مشهد، اصفهان، كرج، قم، شیراز، تبریز و رشت هم به تفكیك میزان مراجعات روزانه مردم به مناطق پرتردد هم به دست آمده است. بعضی از این اماكن در این ایام به صورت كامل تعطیل بودند كه بر این اساس كاربران كمتر به آنها مسیر گرفته و یا جستجو كرده اند و این مورد به خوبی در داده ها و نمودارهای آماری «نشان» مشهود است. مسیریاب بومی «نشان» اعلام نمود: جهت استفاده از سرویسهای متنوع نقشه و مسیریابی «نشان»، نیازی به ورود به حساب كاربری نیست، ازاین رو هیچ اطلاعات هویتی در اختیار اپلیكیشن «نشان» قرار ندارد. امكان ورود به اپلیكیشن «نشان» برای ذخیره كردن مكانهای شخصی یا مشاركت در تكمیل اطلاعات فراهم است تا كاربر در صورت تمایل بتواند با ورود به سیستم به مكانهای شخصی ذخیره شده و یا سوابق مشاركت هایش در تكمیل اطلاعات دسترسی داشته باشد.»

1399/01/25
16:08:42
5.0 / 5
2820
تگهای مطلب: اپلیكیشن , تولید , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب