حمایت معاونت علمی از 9 حوزه اولویت دار اقتصاد دیجیتال در شرایط انتشار كرونا

حمایت معاونت علمی از 9 حوزه اولویت دار اقتصاد دیجیتال در شرایط انتشار كرونا به گزارش عصر لینك دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تعیین ۹ حوزه اولویت دار در این عرصه اظهار داشت: از ایده های برتر استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان كه با ایده های خود باعث رونق بعضی از كسب و كارها در شرایط شیوع كرونا می شوند، حمایت خواهد شد.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، دكتر مهدی محمدی، امروز در نشست خبری با اشاره به برنامه های حمایتی ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال از استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان این حوزه، اضافه كرد: با عنایت به این كه خیلی از استارتاپ ها، شركت های دانش بنیان و فعالان در حوزه دیجیتال قبل از انتشار كرونا وارد عرصه عمل شده بودند، ولی به دلایلی نتوانستند كسب و كار خویش را توسعه دهند، در صدد برآمدیم تا در این زمان كه ویروس كرونا شیوع پیدا كرده، كسب و كارهای آنها را رونق دهیم.
وی با اشاره به اینكه بعضی از كسب و كارهای سنتی به واسطه انتشار كرونا گرفتار ركود شده اند، ولی بعضی از استارتاپ ها و شركت های حوزه آنلاین می توانند سبب رونق بعضی از كسب و كارها شوند، تصریح كرد: ما از همان ابتدای شیوع كرونا در توسعه خدمات آنلاین در دوران قرنطینه پویشی تحت عنوان "كرونا پلاس" را طراحی كردیم تا بتوانیم سبب تقویت كسب و كارهای فعال و غیر فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال شویم.
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال شناسایی ظرفیت های استارتاپی در حوزه آنلاین، كمك به ایجاد زیرساخت ها و معرفی این ظرفیت استارتاپی به جامعه را از اهداف این پویش نام برد و افزود: در این پویش ۹ حوزه "سلامت"، "ورزش"، "آموزش"، "تولید محتوا"، "حمل و نقل"، "توریسم"، "سودآوری اجتماعی"، "ایده ها" و "ابتكارات فناورانه فروشگاه های فعال" در نظر گرفته شد.
محمدی با اشاره به عملكرد هر یك از این حوزه ها توضیح داد: یكی از موضوعات مهم، سلامت جسمانی و ورزش در دوران قرنطینه است كه می توان با استفاده از برنامه هایی، نظارت آنلاین بر ورزش مردم در خانه داشت كه این اقدام توسط استارتاپ ها می تواند صورت گیرد. همینطور تعامل بین باشگاه ها و مربیان از دیگر مواردی است كه می تواند به واسطه استارتاپ ها اجرایی شود.
وی تمركز حوزه آموزش را بر آموزش مدارس تحت عنوان مدارس آنلاین دانست كه استارتاپ ها می توانند در این حوزه ایده های خویش را مطرح كنند، تصریح كرد: در حوزه سرگرمی و گردشگر هم استفاده از تورهای مجازی، استفاده از بازی های سرگرم كننده با محتوای آموزشی مد نظر است.
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی با اشاره به اینكه در حوزه "تولید محتوا" به عرضه راهكارهای كسب و كار در حوزه های موسیقی، تئاتر، سینما، آموزش و عرضه خدمات در جهت عرضه محتوا مدنظر قرار گرفته است، افزود: در بخش ایده های فناورانه هم تمركز بر فناوری های هوشمندسازی است كه استارتاپ ها می توانند ایده های خویش را در این حوزه ارائه نمایند.
محمدی با اشاره به اینكه استارتاپ ها و شركت های فعال می توانند ایده های خویش را در این ۹ حوزه اولویت دار به معاونت علمی عرضه كنند، افزود: ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال از این استارتاپ ها حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد تا مشكلات در دوران قرنطینه به واسطه آنها مرتفع شود.
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال با اشاره به اینكه حمایت های ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال در ۵ محور خواهد بود، اظهار داشت: "كمك به تسهیل در فرایند دانش بنیان شدن"، "حمایت های مالی مستقیم همچون وام با بهره كم"، "رفع موانع قانونی و حقوقی و كمك به تعامل استارتاپ ها برای تبلیغات"، "كمك به تأمین زیرساخت های فیزیكی مانند سرور" و "شبكه سازی بین استارتاپ ها" همچون حمایت های این ستاد از طرح های استارتاپ ها در حوزه های اولویت دار هستند.
وی با اشاره به اینكه طی ۲ تا ۳ هفته استارتاپ ها می توانند ایده ها و طرح های خویش را از راه معاونت علمی به ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معرفی كنند، اظهار نمود: طرح ها پس از ارزیابی در معاونت علمی انتخاب می شوند و زیرساخت ها برای پشتیبانی از آنها فراهم خواهد شد.1399/01/24
14:50:23
5.0 / 5
2807
تگهای مطلب: آموزش , آنلاین , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب