تشخیص كرونا ویروس با هوش مصنوعی

تشخیص كرونا ویروس با هوش مصنوعی عصر لینك: برنامه نویسان كامپیوتر مدعی شدند كه ˮهوش مصنوعیˮ می تواند با استفاده از اشعه ایكس، خیلی سریع افراد مبتلا به بیماری ˮكووید-19ˮ را تشخیص دهد.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شركت "زیگامی"(Zegami) با استفاده از اطلاعات بنیادی در رابطه با دانشگاه "آكسفورد"، موفق به توسعه یك مدل یادگیری ماشین شده كه می تواند با استفاده از تصاویر اشعه ایكس، وجود كرونا ویروس در افراد را تشخیص دهد.
این تصاویر، تصاویر اشعه ایكس از قفسه سینه بیماران هستند و تیم تحقیقاتی پروژه معتقدند كه برای دریافت اطلاعات دقیق تر و جزئی تر، سیستم هوش مصنوعی نیاز دارد كه در طیف وسیع تری از تصاویر اشعه ایكس قفسه سینه افراد مبتلا به "كووید-۱۹" آموزش داده شود.
تیم تحقیقاتی این پروژه مدعی شده اند كه اگر تصاویر بیشتری از قفسه سینه افراد مبتلا داشته باشند، می توانند در عرض چند هفته یك سیستم هوش مصنوعی ایجاد كنند.
"راجر نوبل"( Roger Noble)، مدیر شركت "زیگامی" خواهان تصاویر اشعه ایكس بیشتری از بنیاد سرویس سلامت ملی آكسفورد شده است.
بنا بگفته این شركت، این برنامه جدید نه فقط می تواند افراد مبتلا به "كووید-۱۹" را خیلی آسان تر شناسایی و تشخیص دهد، بلكه می تواند به پیش بینی نتایج احتمالی ابتلای افراد به كووید-۱۹ هم كمك نماید.
این امر با مقایسه تصاویر اشعه ایكس ریه افراد مبتلا به كووید-۱۹ با تصاویر بیماران قبلی در شرایط مشابه انجام می شود.
توسعه دهندگان این مدل شركت "زیگامی" معتقدند كه اختراع آنها می تواند به پزشكان در دریافت چگونگی پیشرفت بیماری در مبتلایان كمك نماید و به نوبه خود به ایجاد یك درمان موثر برای كووید-۱۹ منجر شود.
"راجر نوبل" اظهار نمود: بیماری "كووید-۱۹" یك چالش بزرگ است و باید فناوری نقش مهمی در شكست آن ایفا كند.
منبع:

1399/01/21
12:06:13
5.0 / 5
3376
تگهای مطلب: آموزش , سرویس , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب