با نقض قوانین؛

كسب درآمد یوتیوب از تبلیغ درمان های جعلی ویروس كرونا

كسب درآمد یوتیوب از تبلیغ درمان های جعلی ویروس كرونا عصر لینك: طبق گزارشی جدید یوتیوب به آگهی هایی كه روی ویدئوهای این پلت فرم عرضه می شوند، اجازه می دهد تا درمان های جعلی برای ویروس كووید19 تبلیغ كنند و از این روش درآمدزایی می كند.به گزارش عصر لینك به نقل از گاردین، بر اساس گزارش یك شركت تحقیقاتی غیر انتفاعی به نام TTP، یوتیوب در بحبوحه شیوع ویروس كرونا همچنان اجازه انتشار آگهی هایی در ویدئوها را می دهد كه داروهای جعلی مانند گیاهان و معجون های مختلف را برای درمان ویروس كووید ۱۹ تبلیغ می كنند.
طبق این گزارش حداقل ۷ ویدئو با چنین محتوایی در یوتیوب مشاهده شده كه اسپانسرهای مختلفی همچون برنامه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دونالد ترامپ، فیسبوك، شركت بیمه لیبرتی، استارت آپ جریان Quibi و وب سایت Masterclass.com دارند. مثلا عنوان یكی از این آگهی ها «درمان ویروس كرونا با داروهای خانگی» است. بعضی از این ویدئو ها حاوی سفارش های بهداشتی غیر ایمن بودند.
به نوشته این نشریه، بعد از تماس با یوتیوب، ۴ مورد از ویدئوهای ناقض قوانین حذف شدند. ۳ ویدئو دیگر همچنان در یوتیوب وجود دارند برای اینكه بگفته سخنگوی یوتیوب بطور مستقیم اطلاعات جعلی را تبلیغ نمی كنند بلكه حاوی نكاتی درباره سلامتی هستند.
یوتیوب ادعا می كند هزاران ویدئو حاوی اطلاعات جعلی و محتوای خطرناك درباره ویروس كووید ۱۹ را حذف كرده است.
این درحالی است كه گوگل، فیسبوك و پلت فرم های دیجیتال دیگر به شدت تلاش دارند اخبار جعلی درباره ویروس كرونا را كنترل و منابع با كیفیت را درباب اطلاع رسانی كووید ۱۹ اولویت بندی كنند. اما بگفته TTP بنظر می رسد یوتیوب از این روند پیروی نمی نماید.


منبع:

1399/01/16
16:59:25
5.0 / 5
3105
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب