تصمیم جدید دولت آمریكا؛

ممنوعیت تخصیص بودجه در آمریكا برای خرید از هواوی و زد تی ای

ممنوعیت تخصیص بودجه در آمریكا برای خرید از هواوی و زد تی ای عصر لینك: برمبنای تصمیم جدید دولت آمریكا، تمامی شركت ها در خاك این كشور بطور رسمی از مصرف بودجه فدرال برای خرید تجهیزات از شركت های هواوی و زد تی ای منع شدند.به گزارش عصر لینك به نقل از زد دی نت، كاخ سفید كه نگران سلطه چین بر بازار فناوری نسل پنجم و كاهش درآمدهای خود از این محل است، شركت های چینی ارائه دهنده خدمات مخابراتی را تهدید امنیتی اعلام نموده و تمامی شركای تجاری خودرا به عدم همكاری با این شركت ها دعوت كرده است.
بر اساس قانون جدیدی كه در ۱۴ مارس به امضای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا رسیده هیچ شركتی در داخل این كشور حق ندارد بودجه فدرال را صرف خرید تجهیزاتی از زد تی ای و هواوی كند. این دو شركت از نوامبر گذشته بعنوان تهدید امنیتی اعلام شده بودند.
قانون جدید چالشی برای ارائه خدمات مخابراتی به خصوص در مناطق دورافتاده و روستایی آمریكاست. برای اینكه مقرون به صرفه نبودن فعالیت در این مناطق برای شركت های مخابراتی آمریكا موجب استفاده گسترده از خدمات هواوی و زد تی ای شده است.
بر اساس همین قانون بودجه ای یك میلیارد دلاری در اختیار ارائه دهندگان خدمات مخابراتی در نقاط دورافتاده و روستایی قرار می گیرد تا آنها تجهیزات شركت های دیگر را جایگزین تجهیزات هواوی و زد تی ای كنند. كمیسیون فدرال ارتباطات آمریكا در حال تهیه یك لیست جامع از این شركت هاست.


منبع:

1399/01/05
23:39:39
3215
5.0 / 5
تگهای مطلب: خدمات , فناوری
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب