مایكروسافت و اپل اولین قربانیان آمریكایی ویروس كرونا

مایكروسافت و اپل اولین قربانیان آمریكایی ویروس كرونا عصر لینك: مایكروسافت نیز همچون اپل اخیرا اعلام نموده كه تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس كرونا قادر نخواهد بود به درآمدزایی پیش بینی شده خود نائل شود.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، مایكروسافت نیز همچون اپل اخیرا با انتشار اطلاعیه ای اعلام نموده است كه به سبب شیوع گسترده ویروس خطرناك و كشنده كرونا در چین نمی تواند به درآمدزایی های مدنظر و پیش بینی شده خود در تابستان سال ۲۰۲۰ میلادی نائل شود.
پس از انتشار این خبر از طرف مایكروسافت، سهام این شركت آمریكایی ۲.۵ درصد كاهش پیدا كرد.
خیلی از كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نموده اند كه خیلی از شركت های آمریكایی كه در چین و بسیاری دیگر از نقاط شرق آسیا كارخانه های فعال داشتند، از بزرگترین قربانیان شیوع این ویروس خطرناك به شمار می روند.
این شركت اعلام نموده كه خط تولید كامپیوتر و تبلت های سرفیس مایكروسافت به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس كرونا در چین قرار گرفته و بدین ترتیب نمی تواند به درآمدزایی و سودآوری های برآورده شده خود نائل شود. این بخش همین طور لایسنس سیستم عامل ویندوز را به تولیدكنندگان چینی كامپیوتر های شخصی اعطا كرده و به فروش می رساند.
به عبارتی دیگر این بخش از شركت مایكروسافت ۳۵ درصد از درآمدزایی كل این غول تكنولوژی را تامین می كند كه با این حساب بنظر می رسد ضرر و زیان های مالی بسیار گسترده ای در انتظار آن باشد.
بعضی از گزارش های انتشار یافته در وب سایت بیزینس اینسایدر حاكی از آنست كه زنجیره تامین مایكروسافت احیانا به ویتنام منتقل خواهد شد.
منبع:

1398/12/11
20:53:10
3722
5.0 / 5
تگهای مطلب: تكنولوژی , تولید , سیستم , فناوری
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب